fbpx
Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1. Makana Baku

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Makana Baku zdobył w meczu z Pogonią Szczecin już piątą bramkę dla Warty Poznań i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców „Zielonych”, a w punktacji kanadyjskiej ustępuje tylko Mateuszowi Kuzimskiemu i Łukaszowi Trałce.

Dwa ostatnie gole dla Warty Poznań są zasługą dwóch piłkarzy sprowadzonych do Klubu w przerwie zimowej: Macieja Żurawskiego i Makany Baku. Pierwszy z nich podawał, a drugi strzelał – takie akcje oglądaliśmy w meczach z Jagiellonią Białystok i Pogonią Szczecin. Przed tygodniem było to trafienie pieczętujące wygraną 2:0, a w sobotę bramka niemieckiego skrzydłowego dała „Zielonym” prowadzenie 1:0 w Szczecinie. Mecz zakończył się remisem 1:1 i był trzecim z rzędu pojedynkiem wyjazdowym, z którego poznaniacy przywieźli zdobycz – po zwycięstwach w Zabrzu i Krakowie z Wisłą.

Bramka Makany Baku to jego pierwsza zdobycz w spotkaniu wyjazdowym Warty Poznań. Dotąd strzelał gole i asystował wyłącznie w meczach rozgrywanych w Grodzisku Wlkp. Teraz gracz wypożyczony z Holstein Kiel ma na koncie pięć trafień, co jest drugim wynikiem w zespole, oraz 7 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej. W niej lepsi są tylko Mateusz Kuzimski i Łukasz Trałka. A warto podkreślić, że w przypadku Makany Baku to dorobek z zaledwie 11 meczów w barwach beniaminka PKO BP Ekstraklasy.

Maciejowi Żurawskiemu w meczu przeciwko swoim kolegom klubowym nie udało się zdobyć pierwszej bramki dla „Zielonych”, ale zapisał na swoim koncie już czwartą asystę w okresie wypożyczenia. Pod tym względem młodzieżowy reprezentant Polski ustępuje w klubowej klasyfikacji tylko Mateuszowi Kuzimskiemu i Łukaszowi Trałce.

BRAMKI:
10 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski)
5 – Makana Baku (+1)
4 – Jan Grzesik, Łukasz Trałka (1 w PP)
3 – Mateusz Kupczak
2 – Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Janicki, Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki, Jakub Kuzdra

ASYSTY:
7 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
5 – Mateusz Kuzimski
4 – Maciej Żurawski (+1)
3 – Mateusz Czyżycki (1 w PP)
2 – Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski, Makana Baku
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Jakub Kiełb

PUNKTACJA KANADYJSKA
15  – Mateusz Kuzimski
11 – Łukasz Trałka
7 – Makana Baku
6 – Jan Grzesik
4 – Michał Jakóbowski, Maciej Żurawski
3 – Jakub Kuzdra, Mateusz Kupczak, Mateusz Czyżycki
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kiełb
1 – Gracjan Jaroch, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki, Mariusz Rybicki.

CZYSTE KONTA
9  – Adrian Lis
1 – Daniel Bielica


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU POGOŃ SZCZECIN – WARTA POZNAŃ