fbpx
Warta Poznań z licencją na grę w Ekstraklasie i w rozgrywkach UEFA

Warta Poznań z licencją na grę w Ekstraklasie i europejskich pucharach

Warta Poznań dostała zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2021/22, jak również licencję na start w najbliższej edycji rozgrywek UEFA – poinformowała Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Komisja Licencyjna zajęła się wnioskami klubów, które występują obecnie w PKO BP Ekstraklasie oraz tych, które mają szansę awansować do niej z Fortuna 1 Ligi. Ponadto kluby z krajowej czołówki mogły się starać również o licencję „uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2021/22”.

Z radością możemy poinformować, że „Zieloni” otrzymali licencję na grę w Ekstraklasie. Zgoda została udzielona z tzw. nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Pierwszy ma związek z “koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej”, a drugi – z przystosowywaniem stadionu przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu do wymogów zawartych w „Podręczniku Licencyjnym PZPN”. Tak, jak w obecnym sezonie, piłkarze Warty Poznań będą podejmowali ligowych rywali na obiekcie w Grodzisku Wlkp.

Jeśli chodzi o licencję na udział w rozgrywkach UEFA, to Warta Poznań skorzysta z niej pod warunkiem, że zajmie czwarte miejsce w tabeli na koniec sezonu PKO BP Ekstraklasy. Po tym, jak Raków Częstochowa sięgnął po Fortuna Puchar Polski, pozycja tuż za ligowym podium daje prawo startu w nowych rozgrywkach w Europie, czyli Lidze Konferencji.