fbpx
Sebastian Olszewski odchodzi z Warty Poznań

Sebastian Olszewski żegna się z Wartą Poznań

19-letni obrońca Sebastian Olszewski z końcem czerwca przestanie być zawodnikiem Warty Poznań i na zasadzie wolnego transferu przeniesie się do Chojniczanki Chojnice.

Wychowanek Rozwoju Katowice podpisał umowę z „Zielonymi” latem 2019 roku. W rundzie jesiennej sezonu 2019/20 zadebiutował w Fortuna 1 Lidze, gdy rozegrał 17 minut w wyjazdowym meczu Warty Poznań z Sandecją Nowy Sącz (2:1). Potem wystąpił jeszcze w pojedynku z GKS Katowice w Pucharze Polski. W sumie, spędził na boisku 46 minut w oficjalnych spotkaniach Warty Poznań. Ma też na koncie występy w drugiej drużynie “Zielonych”.

Wiosną 2020 roku Sebastian Olszewski był wypożyczony do Kotwicy Kołobrzeg, a w zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Hutnika Kraków, dla którego zagrał 29 razy w Winner II lidze.

30 czerwca to ostatni dzień obowiązywania kontraktu młodego zawodnika z Wartą Poznań. Od 1 lipca Sebastian Olszewski będzie graczem II-ligowej Chojniczanki Chojnice, z którą związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia do czerwca 2024 roku. W klubie z Chojnic spotka m.in. Michała Grobelnego, byłego piłkarza Warty Poznań.

Sebastianie, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką!