fbpx
Pogoń Szczecin - Warta Poznań

Warta Poznań gra sparing z Pogonią Szczecin

Pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/22 rozegrają w piątek piłkarze Warty Poznań. O godz. 16 w Opalenicy zmierzą się z Pogonią Szczecin. Transmisję ze sparingu przeprowadzi telewizja WTK.

W ostatnim czasie szczecinianie są właściwie stałym sparingpartnerem „Zielonych”. Piątkowe spotkanie będzie już czwartym meczem towarzyskim od lata 2019 roku. Pierwszy zakończył się remisem 1:1, w drugim – zimą 2020 roku Pogoń wygrała 3:0, a niespełna pół roku temu górą była drużyna trenera Piotra Tworka, która zwyciężyła 2:0. Wszystkie wspomniane pojedynki odbyły się w Szczecinie. Tym razem do starcia dojdzie w Opalenicy, gdzie trzeci zespół poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy jest na zgrupowaniu i przygotowuje się do startu m.in. w Lidze Konferencji.

Pogoń Szczecin pierwszy mecz z NK Osijek rozegra już 22 lipca, czyli jeszcze przed startem sezonu PKO BP Ekstraklasy. Zespół trenera Kosty Runjaicia jest więc nieco do przodu, jeśli chodzi o przygotowania do rozgrywek. W Opalenicy zdążył już rozegrać dwa sparingi – wygrany 3:0 z Zagłębiem Lubin i zakończony porażką 0:1 ze słowackim MFK Rużomberok. W pierwszym z nich wystąpił Maciej Żurawski, który wiosnę tego roku spędził na wypożyczeniu z Pogoni do Warty Poznań.

„Zieloni” udadzą się do Opalenicy w drodze powrotnej z Grodziska Wlkp., gdzie dobiega końca pierwszy z dwóch letnich obozów przygotowawczych poznańskiej drużyny. Po trzech tygodniach treningów piłkarze Warty Poznań rozegrają pierwszy sparing, bo dotychczas wystąpili jedynie w wewnętrznej grze kontrolnej, która odbyła się przed tygodniem. Po meczu z Pogonią czekają ich jeszcze sprawdziany formy w starciach z Górnikiem Zabrze (10 lipca w Poznaniu) i Zagłębiem Lubin (15 lipca w Opalenicy).

Cieszymy się, że będziemy mieli okazję zmierzyć się z silnymi rywalami. Szansę pokazania się dostaną trzej nowi zawodnicy w drużynie, czyli Jędrzej Grobelny, Wiktor Pleśnierowicz i Milan Corryn. Wystąpią też gracze testowani, którzy trenowali z nami na zgrupowaniu i będziemy mogli sprawdzić ich w warunkach meczowych – mówi Adam Szała, drugi trener Warty Poznań.

Początek meczu w Opalenicy w piątek o godz. 16. Transmisja w Telewizji WTK, również na kanale w serwisie Youtube.