fbpx
Wiktor Pleśnierowicz w sparingu Pogoń Szczecin - Warta Poznań

Kontuzja Wiktora Pleśnierowicza

Obrońca Warty Poznań, Wiktor Pleśnierowicz doznał poważnej kontuzji uszkodzenia więzadeł krzyżowych w kolanie. Młodego zawodnika czeka operacja i około pół roku przerwy w grze. Życzymy dużo sił i pozytywnej energii w walce o powrót na boisko!

Chcę grać jak najwięcej na poziomie ekstraklasy, bo to pozwoli mi się dalej rozwijać i stawiać kolejne kroki – mówił Wiktor Pleśnierowicz ponad miesiąc temu, po podpisaniu kontraktu z Wartą Poznań. Dziś już wiemy, że 20-letni zawodnik będzie musiał poczekać na debiut w barwach „Zielonych” co najmniej do drugiej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Dosłownie w ostatnich minutach treningu w Grodzisku Wlkp. Wiktor doznał urazu stawu kolanowego. Niestety, badania potwierdziły najgorszy scenariusz: uszkodzeniu uległy więzadła krzyżowe przednie. W poniedziałek zawodnik przejdzie w Łodzi zabieg, po którym planowany czas powrotu do gry wynosi około 6 miesięcy – mówi Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań.

Na czwartkowej konferencji prasowej do tej smutnej historii odniósł się trener Piotr Tworek. – To na pewno trudna sytuacja dla młodego piłkarza, który przyszedł do nas z pełnymi nadziejami i wiarą, że jest w nowym środowisku i może dalej się rozwijać w zespole Ekstraklasy. Ten rozwój został na obecną chwilę zastopowany – mówi szkoleniowiec. – Natomiast wiem, że tak, jak uzbroił się w cierpliwość chociażby Michał Kopczyński czy Bartosz Kieliba, który wyrzucił z głowy, że przez dłuższy czas nie będzie z zespołem, tak dla Ciebie, Wiciu, jest to sygnał, byś szedł tą drogą. Jeśli już to zrozumiałeś, to duży plus dla ciebie i łapanie doświadczenia w tym trudnym zawodzie. A jeśli nie, to np. Michał i Bartek podpowiedzą Ci, co robić, żeby przejść z radością okres rehabilitacji i wrócić silniejszym. Ja wierzę, że tak będzie – dodaje Piotr Tworek.

Wiktorze, życzymy Ci tego w imieniu Zielonej Rodziny Warty Poznań!