fbpx

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 2. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy

Obrońca Jan Grzesik jest liderem punktacji kanadyjskiej Warty Poznań po dwóch kolejkach nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy! Z pierwszego trafienia w barwach „Zielonych” cieszył się w niedzielę Robert Ivanov.

Chciałbym w nowym sezonie poprawić osiągnięcia z poprzednich rozgrywek – mówił niedawno Jan Grzesik, który w swoim debiutanckim roku w Warcie Poznań rozegrał najlepszy sezon w karierze. Sam zdobył cztery bramki i miał udział przy trzech trafieniach kolegów. Już po dwóch kolejkach nowej kampanii obrońca „Zielonych” jest na dobrej drodze do tego, żeby wypełnić swój indywidualny cel. W pierwszej kolejce trafił do siatki na 1:0 w meczu ze Śląskiem Wrocław (skończyło się 2:2), a w miniony weekend zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu na 1:1 w pojedynku z Pogonią Szczecin.

To właśnie po wrzucie z autu Jana Grzesika piłkę głową do siatki posłał Robert Ivanov. Reprezentant Finlandii rozgrywał w niedzielę 25. mecz w Warcie Poznań i świętował zdobycie swojej pierwszej bramki w PKO BP Ekstraklasie.

Jan Grzesik jest liderem klubowej klasyfikacji kanadyjskiej i jednym z trzynastu graczy w całej lidze, którzy po dwóch kolejkach mają w tym zestawieniu po dwa punkty. Nikt nie ma na razie lepszych osiągnięć w tym sezonie.

Warto dodać, że w niedzielne popołudnie zobaczyliśmy kolejnego debiutanta w Warcie Poznań. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu w koszulce Warty Poznań pojawił się wychowanek Klubu, Jakub Sangowski.

BRAMKI:
1 – Jan Grzesik, Mateusz Czyżycki, Robert Ivanov (+1)

ASYSTY:
1 – Szymon Czyż, Jan Grzesik (+1)  

PUNKTACJA KANADYJSKA
2 – Jan Grzesik
1  – Szymon Czyż, Mateusz Czyżycki, Robert Ivanov


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WARTA POZNAŃ – POGOŃ SZCZECIN