fbpx
Robert Graf odchodzi z Warty Poznań

Robert Graf pożegnał się z Wartą Poznań – „Najlepsze lata w moim zawodowym życiu”

Gdy przychodziłem do Warty Poznań w czerwcu 2019 roku, nie sądziłem, że najbliższe miesiące, lata zapiszą się tak wyraźnie i tak pięknie w historii tego zasłużonego Klubu – pisze na pożegnanie z „Zielonymi” Robert Graf.

W przerwie ligowej na mecze reprezentacji narodowych z Warty Poznań odszedł dotychczasowy dyrektor sportowy, Robert Graf. Zastąpił go na tym stanowisku Radosław Mozyrko, który od sierpnia pracuje już w poznańskim klubie.

Awans Warty Poznań do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dyrektor sportowy, Robert Graf

Robert Graf sprawował swoją funkcję od czerwca 2019 roku. Warta Poznań zakończyła wówczas swój pierwszy sezon po powrocie do Fortuna 1 Ligi. Nowy trener, Piotr Tworek i przebudowany zespół „Zielonych” już po kilkunastu miesiącach, w lipcu 2020 roku świętowali awans do PKO BP Ekstraklasy. Najstarszy klub piłkarski w Poznaniu zameldował się na tym poziomie rozgrywkowym po ćwierć wieku.

W maju tego roku beniaminek zakończył sezon na rewelacyjnym, piątym miejscu, co jest najlepszym osiągnięciem w historii Warty Poznań od 74 lat! Zespół był chwalony za skuteczną grę, a pion sportowy – dodatkowo za świetną politykę transferową. Jej twarzą był Robert Graf, który zdecydował się przyjąć ofertę z Rakowa Częstochowa i od października będzie dyrektorem sportowym wicemistrzów kraju i zdobywców Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski.

Dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf pożegnał się z Klubem

Odchodzący dyrektor sportowy kieruje do Zielonej Rodziny Warty Poznań następujące słowa:

„Rozstania nigdy nie są proste ani przyjemne, w szczególności, gdy miejsce i przede wszystkim ludzie, których zostawiamy za sobą, byli tak ważną częścią czyjegoś życia.

Gdy przychodziłem do Warty Poznań w czerwcu 2019 roku, nie sądziłem, że najbliższe miesiące, lata zapiszą się tak wyraźnie i tak pięknie w historii tego zasłużonego klubu. Udało nam się jednak dobrać grupę ludzi, którzy nadawali na tych samych falach, przez co praca w Warcie Poznań była czystą przyjemnością.

Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za to, iż sprawili, ze te 2 poprzednie lata, mimo ciężkiego czasu związanego z pandemią, były najlepszymi w moim zawodowym życiu. Dziękuję zawodnikom, którzy swoją ciężka pracą na boisku „wykręcili” wyniki, o których mogliśmy jedynie pomarzyć. Sztabowi szkoleniowemu dziękuję za to, ze potrafił wydobyć z naszych piłkarzy to, co najlepsze. Pracownikom szeroko rozumianej administracji za to, ze wkładali w rozwój Klubu swoje serce, umiejętności oraz pasję, dzięki czemu Warta Poznań jest dzisiaj klubem stabilnym i co najważniejsze, pragnącym wciąż się rozwijać.

Wielokrotnie wspominałem, ze o sile klubu stanowią ludzie, którzy go budują, a Warta Poznań ma do nich szczęście. Dlatego jestem spokojny o przyszłość Dumy Wildy.

Dziękuję za wszystko, powodzenia i do zobaczenia!”