fbpx
Raport - wypożyczeni z Warty Poznań

Jak grali wypożyczeni zawodnicy Warty Poznań – raport

Wszyscy zawodnicy Warty Poznań, wypożyczeni do innych klubów, zaliczyli w weekend kolejne występy ligowe. Przeczytaj raport i dowiedz się, jak poszło czwórce „Zielonych”.

Po przerwie na mecze reprezentacyjne do gry wrócił Górnik Polkowice, w którym podstawowym zawodnikiem jest Kajetan Szmyt. Beniaminek Fortuna 1 Ligi w końcówce uratował punkt w meczu z Odrą Opole. Przez kilka minut pomocnik wypożyczony z Warty Poznań rywalizował z byłym obrońcą „Zielonych”, Mateuszem Spychałą, który pojawił się na boisku w 62. minucie gry.

Po zmianie trenera punkty regularnie zaczął gromadzić KSZO Ostrowiec, który w minionym tygodniu rozegrał dwa mecze. Zarówno w zwycięskim pojedynku z Tomasovią Tomaszów Lubelski, jak i zremisowanym starciu z Czarnymi Połaniec, z ławki rezerwowych wchodził na boisko Dominik Smykowski.

Również dwie kolejki w ostatnich dniach odbyły się w grupie 2 III ligi. Maks Lisowski wystąpił tylko w weekendowym meczu z rezerwami Pogoni Szczecin. Sokół Kleczew prowadził na wyjeździe, ale ostatecznie uległ gospodarzom 1:2. Pomocnik Warty Poznań grał tylko w ostatnich minutach.

Po obiecującym debiucie w barwach Unii Swarzędz, kiedy to Mikołaj Rakowski zaliczył asystę przy ostatnim golu w meczu z LKS Gołuchów, tym razem młody gracz poznańskiego klubu wyszedł w podstawowej jedenastce. Po podaniu zawodnika „Zielonych” padła bramka na 1:0 dla Unii, która zwyciężyła na wyjeździe 2:1 i jest na trzecim miejscu w tabeli.

Kajetan Szmyt, 19 lat, pomocnik (Górnik Polkowice; I liga)
– grał do 66. minuty w meczu z Odrą Opole (1:1) i został napomniany żółtą kartką (drugą w sezonie)
– występy w sezonie 2021/22: 7 (444 minuty)

Maks Lisowski, 19 lat, pomocnik (Sokół Kleczew; III liga)
– nie grał w meczu z GKS Przodkowo (2:0), grał od 84. minuty w meczu z Pogonią II Szczecin (1:2)
– występy w sezonie 2021/22: 4 (49 minut)

Dominik Smykowski, 20 lat, pomocnik (KSZO 1929 Ostrowiec Św.; III liga)
– grał od 70. minuty w meczu z Tomasovią Tomaszów Lubelski (2:0) i od 64. minuty w meczu z Czarnymi Połaniec (2:2)
– występy w sezonie 2021/22: 7 (254 minuty), 1 gol

Mikołaj Rakowski, 19 lat, pomocnik (Unia Swarzędz; IV liga)
– grał do 78. minuty w meczu z Huraganem Pobiedziska (2:1)
– występy w sezonie 2021/22: 2 (99 minut)