fbpx
Trening otwarty sekcji amp futbolu Warty Poznań w Skórzewie

Wspólny trening amp futbolistów Warty Poznań z młodymi piłkarzami

Drugi, otwarty trening pokazowy sekcji amp futbolu Warty Poznań odbył się w weekend w Skórzewie. Do spotkania przyłączyli się zawodnicy akademii miejscowego klubu Canarinhos oraz Akademii Warty Poznań. Projekt zrealizowano przy wsparciu Powiatu Poznańskiego.

Wspólny trening amp futbolistów z wychowankami szkółek piłkarskich był okazją do integracji i pogłębienia wiedzy m.in. na temat osób z niepełnosprawnościami. Dzieci poznały też przepisy tej coraz bardziej popularnej dyscypliny oraz ciekawostki związane z amp futbolem. Przedstawił je trener sekcji, Dariusz Sylwestrzak. Pojawiły się pytania dotyczące reprezentacji narodowej, występów „Zielonych” w kadrze oraz planów na przyszłość. Duże zainteresowanie wzbudziły też rozgrywki PZU Amp Futbol Ekstraklasy, w której na co dzień występują zawodnicy Warty Poznań.

Przed przystąpieniem do gry, wychowankowie obu akademii uczyli się, w jaki sposób pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Mogli spróbować w praktyce, jak bezpiecznie poprowadzić wózek inwalidzki oraz jakie kroki podjąć, aby wesprzeć na ulicy osobę niewidomą. Dzięki temu dziesięciolatkowie przekonali się, że pomaganie innym nie wymaga dużego wysiłku, a może okazać się nieocenione dla drugiej osoby.

Na koniec spotkania amp futboliści zagrali mecz z młodymi piłkarzami. Nowe wyzwanie mocno zaabsorbowało obie drużyny, którym nie przeszkadzały nawet coraz intensywniejsze opady deszczu. Mimo pochmurnej aury, na twarzach zostały uśmiechy, a w głowach wiedza, którą chłopcy będą mogli stosować w życiu codziennym.