fbpx

Eliminacje do Mistrzostw Europy U-19 w Grodzisku Wielkopolskim

Turniej eliminacyjny U-19 do przyszłorocznych Mistrzostw Europy na Słowacji zostanie rozegrany w trzech wielkopolskich miastach, w tym w Grodzisku Wielkopolskim. Na stadionie przy ul. Powstańców Chocieszyńskich odbędą się dwa mecze z udziałem młodzieżowej reprezentacji Polski.

Młodzi piłkarze powołani przez selekcjonera Mariusza Rumaka zmierzą się kolejno z rówieśnikami z Finlandii, Malty oraz Ukrainy. O ile z Maltańczykami zagrają w Swarzędzu, o tyle na dwa pozostałe spotkania wybiegną na murawę stadionu, na którym o ekstraklasowe punkty walczą piłkarze Warty Poznań.

Mecz Polska – Finlandia odbędzie się w środę, 6 października o godz. 18:00. Natomiast spotkanie z Ukrainą zaplanowane zostało na wtorek, 12 października na godz. 13:00. Bilety na obydwa mecze można rezerwować mailowo do wtorku, 5 października. Na adres bilety@wielkopolskizpn.pl należy przesłać następujące dane: imię i nazwisko; numer pesel; mecz, którego dotyczy zamówienie. Ten wzór zgłoszeń dotyczy zarówno grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Odbiór biletów będzie możliwy w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej lub przed stadionem w dniu rozgrywania meczów.

Zbliżający się turniej jest pierwszą rundą eliminacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy U-19. Dwie najlepsze reprezentacje wywalczą awans do drugiej rundy tzw. Elite Round. Miejsce rozegrania dwóch z sześciu eliminacyjnych spotkań to niejedyny punkt styczny pomiędzy Wartą Poznań a turniejem. Bowiem w sztabie szkoleniowym Mariusza Rumaka drugim trenerem kadry jest Wojciech Tomaszewski, dyrektor klubowej akademii. Co więcej funkcję trenera analityka pełni Patryk Czubak – do niedawna trener trampkarzy Warty w Centralnej Lidze Juniorów, a dziś szkoleniowiec rezerw łódzkiego Widzewa.