fbpx
Piłkarki Warty Poznań zagrają z Lipnem Stęszew

Piłkarki Warty Poznań zmierzą się z Lipnem Stęszew. Stawką fotel lidera

W ostatniej w tym roku kolejce IV ligi kobiet “Zielone” podejmą obecnego lidera rozgrywek, Lipno Stęszew. W przypadku zwycięstwa, poznanianki będą miały szansę na ponowne objęcie prowadzenia w tabeli, które potrwa aż do wiosny.

Piłkarki Warty Poznań od początku sezonu utrzymują się w czołówce rozgrywek i nie przegrały jeszcze żadnego spotkania. “Zielone” były już na szczycie tabeli, mimo, że nadal mają przed sobą zaległy mecz z AZS PWSZ Konin. Remis w ostatnim meczu sprawił, że poznanianki plasują się obecnie na drugiej pozycji, co może ulec zmianie podczas najbliższego spotkania z Lipnem Stęszew.

Drużyna ze Stęszewa ma do tej pory na koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę. Piłkarki Lipna cieszą się też dużą skutecznością, bo w sześciu meczach aż 44 razy trafiły do siatki rywali. Mniejszą dyspozycją strzelecką wykazywały się podczas poprzednich pojedynków z Wartą Poznań, w których raz zremisowały 1:1, natomiast w rewanżu uległy “Zielonym” 2:5.

Jutro oba zespoły będą podwójnie zmotywowane do walki o punkty, bo w grę wchodzi walka o czołową pozycję, a zwycięski zespół spędzi przerwę zimową na fotelu lidera. Dla “Zielonych” korzystny będzie też remis, bo potencjalna wygrana z konińskim zespołem również zapewni im pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz zaplanowany jest na sobotę, 16 października o godz. 13 przy ul. Gdańskiej 1 w Poznaniu. Wstęp wolny.