fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok
Zdjęcie w tle

Projekty Akademii

SPONSOR STRATEGICZNY logo sponsora strategicznego Enea AKADEMII WARTY POZNAŃ

Warta Talent

Celem programu Warta Talent jest wprowadzenie jak największej liczby wychowanków Akademii Warty Poznań do pierwszej drużyny „Zielonych”. W każdym roku objętych nim jest ponad 20 najbardziej obiecujących zawodników z pola oraz bramkarzy – z najstarszych roczników Akademii.

Na specjalnych treningach z młodymi zawodnikami pracuje sześciu klubowych trenerów. Piłkarze są dzieleni na cztery grupy w zależności od pozycji na boisku. Osobno trenują więc: bramkarze, obrońcy, pomocnicy i napastnicy. W każdej formacji jest to po 5-6 zawodników.

– Zależy nam na tym, żeby wyselekcjonować najzdolniejszych graczy z Akademii Warty Poznań i zaprosić ich na dodatkowe treningi. Są na nich obecni również przedstawiciele sztabu pierwszego zespołu i przyglądają się wybranym zawodnikom – tłumaczy Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań – Ci, którzy będą się wyróżniali w tym projekcie, mają szansą w niedługim czasie dostać zaproszenie na wybrane zajęcia z drużyną seniorów.

Podstawowym celem projektu jest przygotowanie młodych zawodników do gry na konkretnych pozycjach, tak, aby nauczyli się odpowiednich zachowań i poznali specyfikę danego ustawienia. Kluczowy jest w tym przypadku rozwój techniczno-taktyczny, ale też poprawa zdolności motorycznych oraz pogłębianie wiedzy na temat odpowiednich nawyków, zdrowego żywienia itp. Dodatkowe treningi to praca w małych grupach, a więc efektywniejsza gra i rozwój pod okiem trenera. Dzięki temu piłkarze realizują program zespołowy, jednocześnie kształtując swoje indywidualne umiejętności. Dodatkowym aspektem jest wzmacnianie identyfikacji z Klubem. Dla wychowanków jest to szansa, aby wyciągnąć dla siebie maksymalne korzyści z zajęć.

– Sygnał jest prosty: jeśli będziesz pracował nad sobą, chciał się rozwijać, to masz szansę trafić do pierwszego zespołu Warty Poznań. Ten cel jest realny i osiągalny. – podsumowuje Wojciech Tomaszewski. – W całym procesie szkolenia przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej jest największym problemem. Robimy jednak wszystko, żeby pomóc chłopcom postawić ten ważny krok.

Warta Talencik

Założeniem projektu Warta Talencik jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych 10-, 11- i 12-letnich zawodników Akademii Warty Poznań, cotygodniowa praca z nimi na dodatkowych treningach i wzmacnianie u młodych piłkarzy więzi z Klubem.

Program Warta Talencik powstał z myślą o wyróżniających się młodych piłkarzach Akademii Warty Poznań. Wybrani zawodnicy z trzech roczników (po sześciu graczy z grup 10-, 11- i 12-latków) uczestniczą w dodatkowych zajęciach treningowych, w trakcie których pracują nad doskonaleniem umiejętności technicznych, uczą się podejmowania optymalnych działań na boisku i tzw. rozumienia gry.

Treningi dla najzdolniejszych chłopców, objętych programem „Warta Talencik” trwają 75 minut i odbywają się raz w tygodniu. W zakresie doskonalenia umiejętności technicznych kładzie się nacisk na sposób prowadzenia piłki (kontrola nad nią), technikę przyjęcia, podania i strzału, technikę zwodów i dryblingu. Jednocześnie odbywa się praca w ramach poszerzania wiedzy taktycznej u młodych graczy – zarówno w fazie atakowania, jak i bronienia. Aby rozwój zawodników był kompletny – uczestniczą oni również w warsztatach szkoleniowych, które poprawiają ich wiedzę teoretyczną.

Treningi są prowadzone przez trenerów Akademii Warty Poznań, ale nie tylko, bo gośćmi na zajęciach są również przedstawiciele sztabu szkoleniowego I zespołu „Zielonych”, jak również piłkarze drużyny seniorów. Wszystko po to, by wzmocnić więź między młodymi Warciarzami i Klubem.

Szkoła Bramkarza

W ramach Szkoły Bramkarzy odbywają się regularne treningi indywidualne, mające na celu poprawę zdolności techniczno-taktycznych wychowanków Akademii Warty Poznań.

W projekcie, który został przygotowany na podstawie autorskiego programu, biorą udział bramkarze Akademii Warty Poznań w wieku od 10 do 18 lat. Na zajęciach pracuje z nimi 4 trenerów. Podczas treningów młodzi bramkarze uczą się lepszego rozumienia gry oraz podejmowania właściwych decyzji w trakcie gry. Specjalne ćwiczenia mają również pomóc w doskonaleniu techniki oraz sprawnemu zdobywaniu prawidłowych nawyków, niezbędnych dla gracza na tej wyjątkowej pozycji na boisku.

Oprócz zajęć praktycznych w Szkole Bramkarzy kładziemy również duży nacisk na analizę gry oraz treningów. Indywidualna praca z trenerami odbywa się w oparciu o materiały wideo z meczów ligowych i kontrolnych. Dzięki takiemu podejściu młodzi bramkarze Akademii Warty Poznań mają możliwość oceny swojej pracy z innej perspektywy, co pomaga im w szybszym doskonaleniu umiejętności bramkarskich.

Kluby Partnerskie

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2020/21 wystartował program Klubów Partnerskich Warty Poznań, w którym bardzo istotną rolę odgrywa Akademia „Zielonych”.

Program Klubów Partnerskich Warty Poznań polega na nawiązaniu współpracy z klubami piłkarskimi z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Partnerzy „Zielonych” zyskają miano oficjalnego Klubu Partnerskiego i jedną z trzech gwiazdek – złotą, srebrną i brązową – w zależności od poziomu zaangażowania się we współpracę. Osobną kategorią będą Kluby Współpracujące.

W ramach kooperacji najzdolniejsi zawodnicy z klubów partnerskich i współpracujących zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii Warty Poznań. Umowa przewiduję też wymianę zawodników między klubami tak, aby młodzi gracze mogli w nowym otoczeniu realizować przewidzianą dla nich ścieżkę rozwoju sportowego.

Ponadto kluby zobowiązują się do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarach organizacji, marketingu, promocji, a także współpracy z mediami. Organizowane są również szkolenia, zebrania, turnieje piłkarskie itp.

Warto podkreślić, że wspólne działanie odbywa się nie tylko na poziomie klubowych akademii, ale także pierwszych zespołów seniorów; przewiduje współpracę sztabów szkoleniowych, jak i osób zarządzających klubami. Wszystko to dla obopólnych korzyści.

Do Klubów Partnerskich Warty Poznań dołączyli:

– Akademia Talentów Krotoszyn
– Football Academy Fair-Play Złotów
– TMS Suchary Suchy Las
– Szkoła Piłki Nożnej Szamotuły
– Warta Śrem
– Lubuszanin Trzcianka

– GSP Sątopy
– Calcio Wągrowiec
– UKS GOL Brodnica
– MKS Przemysław Poznań
– Canarinhos Skórzewo
– Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Złoty certyfikat

Partner techniczny

Sponsorzy Akademii

Partnerzy Akademii

Przewoźnik Akademii