fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok
Zdjęcie w tle
#WARTO logo Warty Poznań WSPIERAĆ

Od wielu lat stawiamy na szkolenie młodzieży, która jest siłą i największą wartością Klubu. Kształcenie młodych talentów i wspieranie ich na ścieżce kariery buduje bezcenne więzi, będące podstawą tradycji i historii Warty Poznań.

Akademia Warty Poznań

Obecnie w Akademii trenuje ponad 360 dzieci, chłopców i dziewczynek. Nad ich rozwojem czuwa szeroka kadra specjalistów. Spośród ponad 30 osób zaangażowanych w funkcjonowanie Akademii większość stanowią trenerzy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, zdobyte m.in. podczas kursów UEFA A Elite Youth, UEFA A, UEFA B, UEFA C. Są też fizjoterapeuci, którzy obowiązki w Klubie traktują jako realizację swojej pasji.

Szkolenie w Akademii Warty Poznań odbywa się według autorskiego modelu pracy. Jest on stale udoskonalany i rozwijany, m.in. dzięki dokształcaniu się trenerów, ich udział w kursach i konferencjach trenerskich oraz wyjazdach na zagraniczne staże szkoleniowe do znanych, europejskich klubów. Działamy według jasno sprecyzowanych standardów organizacyjno-szkoleniowych, co pozwala nam zapewnić wysoką jakość kształcenia przyszłych piłkarzy.

Programy szkoleniowe

Dla wychowanków utworzone zostały specjalne projekty, które mają prowadzić wyróżniających się zawodników do pierwszego zespołu Warty Poznań. Tacy gracze objęci są programami “Warta Talent”, “Warta Talencik” oraz “Szkoła Bramkarzy”, dzięki którym mogą brać udział w dodatkowych treningach i doskonalić swoje indywidualne umiejętności.

Wychowanie młodych sportowców to nie tylko rozwój fizyczny, ale również nieustanna edukacja. Aby łączyć naukę ze sportem, Akademia Warty Poznań podjęła współpracę z poznańskimi szkołami, tworząc w nich klasy sportowe. Dzięki specjalnie przygotowanemu harmonogramowi zajęć, uczniowie mogą godzić treningi z pozostałymi lekcjami, a także brać udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenerów poznańskiej Akademii. Do patronackich placówek należą Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Szkoła Podstawowa nr 15, a także Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Współpraca i edukacja

Akademia Warty Poznań swoim doświadczeniem w szkoleniu młodzieży chce wspierać także mniejsze kluby, by wspólnie podnosić poziom piłkarski w całym województwie. W tym celu powstała idea Klubów Partnerskich, które objęte są patronatem Warty Poznań i mogą korzystać z pomocy w zakresie metodologii, analizy i organizacji szkolenia swoich wychowanków. To również szansa dla młodych zawodników z małych ośrodków piłkarskich na grę w stolicy Wielkopolski.

Aby aktywizować dzieci już od najmłodszych lat, powstał program “Warciaki Przedszkolaki”. Trenerzy z Akademii Warty Poznań prowadzą zajęcia ruchowe dla przedszkolaków z poznańskich placówek i uczą ich czerpania radości z uprawiania sportu. Na etapie rozwoju dziecka przekonanie do aktywności fizycznej jest niezwykle ważne, a dzięki takim ćwiczeniom podopieczni oswajają się ze sportem i stawiają pierwsze kroki w przygodzie z piłką nożną.

Angażujemy się również w promocję sportu i zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach akcji “Enea Akademia Sportu” przygotowanej wspólnie ze sponsorem głównym poznańskiej szkółki, spółką Enea, przeprowadzamy warsztaty zachęcające do aktywności fizycznej. Każde zajęcia obejmują zagadnienia teoretyczne związane z prawidłowym odżywianiem, a także trening z piłką. Do tej pory już kilkadziesiąt uczniów wzięło udział w zajęciach z trenerem Akademii Warty Poznań, a będzie ich jeszcze więcej! Efekty naszej pracy są dostępne tutaj, na kanale Warta TV.

Liczne projekty to nie wszystko. Cały czas dbamy o rozwój naszych wychowanków, dlatego tworzymy dla nich materiały pomagające im w treningach i ćwiczeniach indywidualnych. Wspólnie z fizjoterapeutą i osteopatą dr hab. Sławomirem Marszałkiem przygotowaliśmy cykl video, który pomoże młodym sportowcom na radzenie sobie z kontuzjami i lekkimi urazami mięśniowymi w domowych warunkach. Dzięki temu zawodnicy będą wiedzieli jak zadbać o swoje ciało i uchronić je przed przeciążeniami.

Akademia Warty Poznań cały czas się rozwija, z myślą o jak najlepszym szkoleniu młodzieży. Metody treningowe oraz jakościowa edukacja przekładają się na efektywne wyniki, które stawiają naszych podopiecznych wśród czołowych zespołów w województwie. Tworzymy również więzi z wychowankami, bo wierzymy, że klubowa tożsamość i lojalne wartości to najcenniejsze, co możemy otrzymać w zamian.

Masz więcej pytań? Chcesz z nami współpracować? Napisz!