fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok
Zdjęcie w tle
#WARTO logo Warty Poznań WSPIERAĆ

Uważamy, że barwy zobowiązują – jesteśmy Zieloni, więc wspieramy ekologię! Obszar ten jest ważnym punktem działaniu Klubu, który poza sportem stawia również na rozwój w zakresie odpowiedzialności biznesu. Do tej pory przeprowadziliśmy kilka akcji na rzecz środowiska i ekologii.

Eko Klub

Nasze działania zaczęliśmy od posprzątania okolicy, która obejmuje tereny nadwarciańskie – szczególnie obfite w śmieci i odpady. Do akcji dołączyli wychowankowie z Akademii Warty Poznań, a także wolontariusze z Rady Osiedla Wilda oraz Urzędu Miasta Poznania. Akcja miała nie tylko praktyczny rezultat, ale też stanowiła lekcję dla dzieci dotyczącą dbania o środowisko. Podczas sprzątania młodzież nauczyła się segregować śmieci i poznała zagrożenia, jakie niesie za sobą nieprawidłowa utylizacja odpadów.

Z kolei w październiku w Parku Jana Pawła II posadziliśmy drzewko, które zapoczątkowało planowaną “Aleję Warciarzy” i w przyszłości stworzy rząd drzew pod patronatem osób zasłużonych dla Klubu. Sadzonka platana klonolistnego odnosi się do korzeni Warty Poznań, bowiem to właśnie na wildeckich błoniach pierwsze piłkarskie kroki stawiali zawodnicy “Zielonych”. Idea łączy więc tradycję Klubu z dbałością o środowisko naturalne, a także jest okazją do tego, aby być bliżej mieszkańców Wildy. Jest to również efekt dobrej współpracy Klubu z Zarządem Zieleni Miejskiej w Poznaniu, z którym Warta chce regularnie działać na rzecz ekologii i środowiska.

Warta Poznań podjęła wyzwanie wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu. Za każdą bramkę zdobytą przez „Warciarzy” obiecaliśmy posadzić sto dziesięć drzew. Finał akcji „Ale zasadził!” przybierze formę pikniku z udziałem przedstawicieli pierwszej drużyny oraz zawodniczek i zawodników z Akademii Warty Poznań – słowem całej Zielonej Rodziny. Odbędzie się on w jednym z poznańskich nadleśnictw. Mamy nadzieję, że uda się wykonać tyle nasadzeń, że w przyszłości powstanie z nich okazały las!

Staramy się również zachęcać naszych kibiców do ekologicznej postawy, dlatego wprowadziliśmy specjalne produkty do oferty w sklepie internetowym. W zakładce “eko” dostępne są m.in. akcesoria z drewna oraz gadżety z materiałów opartych na surowcach wtórnych. Asortyment obejmuje nawet certyfikowaną kawę, ręcznie zbieraną na tradycyjnych plantacjach. Wprowadziliśmy również koszulki meczowe w całości pochodzące z recyklingu, aby jeszcze bardziej podkreślać ekologiczne wartości.

Wierzymy, że aby zmieniać świat, należy działać. Chcemy robić jeszcze więcej i będziemy wdrażać kolejne pomysły, zgodnie z naszym hasłem #SzanujZieleń!

Chciałbyś nam pomóc? Masz ciekawy pomysł? Napisz do nas!