fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok
Zdjęcie w tle
#WARTO logo Warty Poznań WSPIERAĆ

W sierpniu 2020 roku powstała pierwsza historyczna sekcja piłki nożnej kobiet w Warcie Poznań. To ważny krok w kierunku rozwoju żeńskiego futbolu w naszym Klubie.

Powstanie sekcji kobiecego futbolu i zgłoszenie drużyny seniorek do rozgrywek ligowych to jedne z kluczowych kwestii w planach rozwoju Warty Poznań. Z myślą o ich realizacji już kilka miesięcy temu zapadła decyzja o stworzeniu grup szkoleniowych dla dziewczynek w Akademii Warty Poznań. Klub połączył siły z podpoznańskim Lejdis Luboń, w wyniku czego do stolicy Wielkopolski przeniosło się ponad 50 zawodniczek wraz z trener Anną Jankowską, która jest również selekcjonerem kadry wojewódzkiej. Sztab szkoleniowy uzupełnili trener Violetta Biegańska oraz Łukasz Nowak. Dziewczynki trenują w czterech grupach, od Orliczek do Juniorek Starszych.

Popularyzacja Piłki Kobiecej

Na początku stycznia rusza kampania UEFA Playmakers, do której dołączyła również Warta Poznań. Jest to innowacyjny program skierowany do grupy dziewczynek pomiędzy 5 a 8 rokiem życia, który ma zachęcić je do uprawiania sportu i gry w piłkę nożną. Zajęcia oparte są na scenariuszu bajek Disneya, dzięki czemu początkujące sportowczynie poprzez zabawę i ciekawe opowieści mogą zbliżyć się do futbolu.

Cały czas prowadzimy również otwarte nabory do sekcji kobiecej piłki nożnej, obejmujące wszystkie roczniki. Chcemy dawać szansę do rozwoju każdej chętnej dziewczynce, która marzy o byciu piłkarką. Dążymy do tego, aby szkolenie zawodniczek było na jak najlepszym poziomie i stwarzało warunki do zawodowej kariery, tak jak się to dzieje w przypadku sekcji chłopięcej.

Chciałbyś nam pomóc? Masz ciekawy pomysł? Napisz do nas!