fbpx

Decyzja w sprawie meczów rozgrywanych w “Ogródku”

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek Warty Poznań, dotyczący rozgrywania przez klub spotkań w roli gospodarza w Fortuna 1 Lidze na stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu.

Sezon 2018/2019 rozpoczęliśmy od serii meczów domowych rozgrywanych na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Po dostosowaniu „Ogródka” do wymagań Fortuna 1 Ligi, włodarze klubu zwrócili się do Komisji Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej o dopuszczenie stadionu przy ul. Droga Dębińska 12 do rozgrywek.

Najpierw nasz klub dostał tymczasową zgodę na zorganizowanie oraz rozegranie meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi w Poznaniu. Organizacja tego spotkania oraz raport Delegata PZPN miały zadecydować o dalszym pozwoleniu na grę w popularnym „Ogródku”.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Warty Poznań S.A. gościli w Polskim Związku Piłki Nożnej na spotkaniu z przedstawicielami Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Podczas niego zapadły kluczowe decyzje co do dalszych meczów Warty w lidze.

Dzisiejszego popołudnia do klubu wpłynęło pismo z Polskiego Związku Piłki Nożnej, że ten wyraża zgodę na rozgrywanie przez Wartę Poznań S.A. meczów mistrzowskich w sezonie 2018/2019 w roli gospodarza na stadionie w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska 12.

Najbliższa okazja na odwiedzenie „Ogródka” nadarza się już w sobotę, kiedy to Warta Poznań w ramach 13. kolejki Fortuna 1 Ligi zagra przeciwko Chojniczance Chojnice! Wszystkich kibiców zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!