fbpx
Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Adrian Cierpka; fot. Adam Ciereszko

Warta Poznań gra w Niecieczy. Ma szansę nawet na 9. miejsce

W przypadku zwycięstwa w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą Warta Poznań ma szansę zakończyć sezon Fortuna 1. Ligi na 9. miejscu. W tym stuleciu tylko raz była wyżej.

Po piątkowym zwycięstwie Chojniczanki Chojnice (4:1 GKS Tychy) Warta Poznań spadła na 13. pozycję w tabeli, mimo że jeszcze niedawno, po serii meczów bez porażki zajmowała 10. miejsce. Przed sobotnim starciem ze spadkowiczem z ekstraklasy sytuacja “Zielonych” jest taka, że w sprzyjających okolicznościach mogą zakończyć rozgrywki na 9. lokacie, a w najgorszym wypadku – wylądować na 15. pozycji, czyli pierwszej nad strefą spadkową. – Rozmawialiśmy o tym w tygodniu z zawodnikami i nie chcielibyśmy, żeby skończyło się to tak, że na koniec sezonu zajmujemy pierwsze miejsce dające pozostanie w lidze. Wyglądałoby to tak, jak byśmy się ledwo, ledwo utrzymali, a tak przecież nie było – mówi trener Warty Poznań Petr Nemec.

Trener Petr Nemec (Warta Poznań)

W przypadku wygranej i przy korzystnych wynikach innych meczów poznaniacy mają szansę finiszować na 9. miejscu. Gdyby udało się to osiągnąć i zająć miejsce w połowie ligowej stawki, byłby to duży sukces. W tym stuleciu Warta Poznań tylko raz była wyżej na zapleczu ekstraklasy – to 7. lokata w sezonie 2010/11. Tego wyniku “Zieloni” już nie poprawią, ale wciąż mają szansę na drugi wynik w XXI wieku.

Miejsca Warty Poznań w I lidze w XXI w.
Sezon 2007/08 14. miejsce 32 pkt
Sezon 2008/09 10. miejsce 46 pkt
Sezon 2009/10 10. miejsce 44 pkt
Sezon 2010/11 7. miejsce 50 pkt
Sezon 2011/12 10. miejsce 46 pkt
Sezon 2012/13 16. miejsce 28 pkt

Warta Poznań nie jest faworytem meczu w Niecieczy. Kurs na wygraną gości Warty wynosi 4.95 na efortuna.pl

Na czym opierać optymizm po słabym meczu z GKS Katowice? – Nasz skład na pewno będzie lepszy niż w poprzednią sobotę. Do drużyny wracają zawodnicy, którzy byli zawieszeni za kartki, czyli Robert Janicki i Adrian Cierpka – mówi trener Warty Poznań. – Widzę po drużynie, że spadła z niej presja związana z walką o utrzymanie się w lidze. A to chłopaki, którzy potrafią grać w piłkę. Wierzę w to, że będzie dobry mecz. Liczymy na co najmniej punkt i wierzymy w to, że długa droga powrotna będzie wesoła.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Robert Janicki; fot. Adam Ciereszko

Początek wszystkich sobotnich meczów 34. kolejki wyznaczono na godz. 17:30. Sędzią pojedynku w Niecieczy będzie Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

Wszystkie mecze Fortuna 1. Ligi możesz obstawiać na www.efortuna.pl.


Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Zobacz galerię zdjęć z ostatniego w tym sezonie treningu Warty Poznań