fbpx
Stomil Olsztyn - Warta Poznań 2:1 w sparingu. Łukasz Spławski

Przed Wartą Poznań drugi sparing na zgrupowaniu w Cetniewie

Bytovia Bytów, siódmy zespół w tabeli II ligi, sprawdzi w środę formę piłkarzy Warty Poznań. Będzie to już piąty mecz kontrolny „Zielonych” w okresie przygotowawczym i drugi na obozie w Cetniewie. Początek meczu o godz. 12 na boisku Centralnego Ośrodka Sportu.

Zespół trenera Piotra Tworka ma już za sobą półmetek obozu nad Bałtykiem. Piłkarze trenują dwa razy dziennie, ale w środę, zamiast przedpołudniowego treningu rozegrają sparing z Bytovią Bytów. Spadkowicz z Fortuna 1 Ligi też miał zgrupowanie w Cetniewie, ale zakończył je w minioną sobotę. W drodze do domów Bytovia zmierzyła się z Radunią Stężyca i zwyciężyła 3:0. Była to czwarta wygrana w piątym występie sparingowym tej zimy po 2:1 z Chemikiem Bydgoszcz, 4:1 z Gwardią Koszalin i 5:1 z Bałtykiem Gdynia. Zwycięstwa te przedzielił remis 2:2 z Chojniczanką Chojnice.

Warta Poznań to najwyżej notowany rywal, z którym drużyna z Bytowa zagra przed startem rundy wiosennej. Poznaniacy będą chcieli poprawić sobie humory po dwóch ostatnich porażkach (1:2 ze Stomilem Olsztyn i 0:3 z Pogonią Szczecin), ale to nie wynik będzie w środę najistotniejszy. – Będziemy chcieli realizować te założenia, te elementy, nad którymi pracujemy tu na obozie w Cetniewie. Jesteśmy w takiej fazie przygotowań, że zmieniliśmy obciążenia treningowe i większy nacisk kładziemy na moc i dynamikę. Ćwiczymy też rozwiązywanie sytuacji w ofensywie. Na treningach wyglądało to dobrze, ale wiemy doskonale, że sparing i jednostka treningowa to dwie różne sprawy – mówi trener Piotr Tworek. – Po to mamy okres przygotowawczy, żeby w meczach kontrolnych wykonywać to, co trenujemy, szczególnie podczas zajęć taktycznych. W meczu z Bytovią też chcemy zrealizować plan, niezależnie od tego, jak będzie się układał wynik. Sparingi służą temu, żeby testować, sprawdzać różne ustawienia i tak podchodzimy do środowego spotkania.

W ekipie rywali jest trzech zawodników związanych wcześniej z Wartą Poznań. To przede wszystkim napastnik Piotr Giel, a także obrońca Adrian Liberacki i bramkarz Konrad Syldatk. Najlepszym strzelcem Bytovii – 10 goli w 18 meczach ligowych – jest Karol Czubak, kuzyn… Patryka Czubaka, trenera analityka w sztabie „Zielonych”.