fbpx
Kajetan Szmyt (Warta Poznań)

Kajetan Szmyt wrócił do gry w barwach Górnika Polkowice

Wypożyczony z Warty Poznań 18-letni pomocnik Kajetan Szmyt zaliczył kolejny występ w barwach II-ligowego Górnika Polkowice.

Młody wychowanek „Zielonych” jest jedynym spośród kilkunastu wypożyczonych zawodników Warty Poznań, który rywalizuje jeszcze w tym sezonie w rozgrywkach. Pozostali gracze mają już wolne ze względu na decyzję o zakończeniu sezonu w niższych ligach.

Pierwszą część tego sezonu Kajetan Szmyt spędził Warcie Poznań, ale w Fortuna 1 Lidze zaliczył tylko 5-minutowy epizod w spotkaniu GKS 1962 Jastrzębie. W przerwie między rundami przeniósł się do beniaminka II ligi, Górnika Polkowice. W miniony weekend zagrał po raz szósty w barwach dolnośląskiego zespołu.

W 54. minucie wyjazdowego meczu z Resovią zastąpił Filipa Baranowskiego. Dla piłkarza “Zielonych” był to pierwszy występ od połowy czerwca, gdy wystąpił przeciwko Lechowi II Poznań.

Z Kajetanem Szmytem w składzie Górnik w Rzeszowie najpierw stracił gola, a potem wyrównał i mecz zakończył się remisem 1:1. Polkowiczanie zajmują 10. miejsce w tabeli i na trzy kolejki przed końcem sezonu mają 44 punkty – to daje im 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, a zarazem 3 punkty straty do szóstego miejsca w tabeli, które daje prawo gry w barażach na drugi poziom rozgrywkowy.

Kajetan Szmyt, 18 lat, pomocnik (Górnik Polkowice, II liga)

– grał od 54. minuty meczu z Resovią (1:1)

– występy na wypożyczeniu w sezonie 2019/20: 6 (136 minut)