fbpx

Warta gorsza w pojedynku beniaminków

Warta Poznań w meczu 4. kolejki II ligi przegrała na wyjeździe z Odrą Opole 1:4. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, czego konsekwencje było czuć w reszcie spotkania.

Zawodnicy Odry Opole bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Pierwszym katem Warty Poznań już w 58 sekundzie spotkania. Marek Gancarczyk z ostrego konta próbował zaskoczyć Mateusza Filipowiaka i ta sztuka mu się udała. Goalkeeper Warty Poznań próbował interweniować, jednak jego starania spełzły na niczym i Odra mogła się cieszyć z prowadzenia.

Główną siłą napędową Odry Opole były stałe fragmenty gry. Warciarze przekonali się o tym boleśnie już w 9. minucie spotkania, kiedy to piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego w bramce umieścił Mateusz Pieroński. W raz z tym golem jasne stało się to, że odrobienie dwubramkowej straty może być bardzo ciężkie. Niestety nie był to koniec strzelania gospodarzy.

Kolejny gol padł w 38. minucie spotkania. Piłka ponownie znalazła się na rzucie rożnym. Waldemar Gancarczyk dośrodkował piłkę w pole karne, a Mateusz Bodzioch urwał się spod krycia i umieścił piłkę w bramce. 0:3 po pierwszej połowie nie napawało optymizmem. Co prawda Warciarze mięli swoje sytuacje, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Odry – Weinzettel.

W drugiej części meczu padły jeszcze dwie bramki. Pierwszą z nich strzelili gospodarze. Wszystko to za sprawą rzutu wolnego wykonywanego przez Mateusza Gancarczyka, który precyzyjnie umieścił piłkę w bramce Filipowiaka. Druga z bramek strzelonych po przerwie należała do Warty Poznań. Oskrzydlającą akcją popisał się Michał Ciarkowski, który dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się Filip Brzostowski, który nie dał szans na obronę Weinzettelowi.

Kolejne spotkanie Warta Poznań rozegra w środę 24 sierpnia o godzinie 17:30, wtedy to na stadion przy ulicy Droga Dębińska 12 przyjedzie kolejny beniaminek – Polonia Warszawa. Wszystkich kibiców zachęcamy do wsparcia Zielonych.

ODRA OPOLE 4:1 (3:0) WARTA POZNAŃ
1:0 – 1′ Marek Gancarczyk
2:0 – 9′ Mateusz Pieroński
3:0 – 38′ Mateusz Bodzioch
4:0 – 70′ Mateusz Gancarczyk
4:1 – 90′ Filip Brzostowski

Żółte kartki: Mar. Gancarczyk (Odra) – Cywiński, Marciniak, Siwek (Warta)

Skład Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Bodzioch, Winiarczyk, Kowalski, Mar. Gancarczyk (65′ Sypek), W. Gancarczyk (46′ Krysian), Wolny (55′ Brychlik), Peroński, Brusiło (46′ Mat. Gancarczyk), Niemczyk

Skład Warta Poznań: Filipkowiak – Kieł, Kieliba (46′ Siwek), Dejewski, Marciniak, Ngamayama, Białożyt (75′ Szynka), Cywiński (35′ Ciarkowski), Brzostowski, Biegański (46′ Fiedosewicz), Paczyński