fbpx

Wygrana w Wejherowie

Pierwsze minuty meczu w Wejherowie były „szarpane” zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Po paru minutach Warta Poznań doszła do głosu. Warciarze grając zupełnie nową taktyką, bo na trzech obrońców długo szanowali piłkę i atakowali bramkę Lelenia. Gdyby, ktoś nie wiedział jak wygląda tabela II ligi, to mogłoby się wydawać, że to Zieloni są wyżej od Gryfu.

Przewaga w początkowych minutach się opłaciła. Najpierw Warciarze wywalczyli rzut rożny, a później strzelili bramkę na 1:0. Zrobił to Filip Brzostowski po niekonwencjonalnym rozegraniu piłki. Niestety nie mogliśmy się długo cieszyć z prowadzenia, ponieważ już pięć minut później był remis po golu Mońka.
Warta wiedząc, że muszą wygrać te spotkanie znów ruszyła do ataku. To się opłaciło, ponieważ znów piłkarze Dumy Wildy wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Ciarkowski, który główką zaskoczył swojego rywala.

W pierwszej połowie miała miejsce jedna nieprzyjemna sytuacja. Franciszek Siwek w odstępie czterech minut złapał dwie żółte karki, w konsekwencji został ukarany czerwoną kartką i Warta przez resztę czasu musiała grać w osłabieniu.

Druga połowa rozpoczęła się mocnym wejściem Warciarzy. Wiedząc, że muszą bronić korzystnego wyniku, czekali na kontry. Taka przysporzyła się już trzy minuty po gwizdku oznajmującym drugą część meczu. Piłkę z lewej strony dośrodkowywał jeden z piłkarzy Warty, świadomie przepuścił ją do Łukasza Białożyta, Jan Paczyński. Białożyt znalazł się sam na sam z bramkarzem i świetnym wykończeniem podwyższył prowadzenie do 3:1.

Gospodarze od razu rzucili się do odrabiania strat. Trzeba przyznać, że mieli parę bardzo dobrych okazji, co więcej, mieli nawet rzut karny, ale bardzo dobrze spisujący się w bramce Tomasz Laskowski bronił praktycznie każdą piłkę. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Daniel Ciechański strzelił kontaktową bramkę, jednak to nie wystarczyło na Warciarzy, którzy wygrali swój pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie 2016/2017.

GRYF WEJHEROWO 2:3 (1:2) WARTA POZNAŃ
Bramki:
0:1 – 13′ Brzostowski
1:1 – 18′ Mońka
1:2 – 27′ Ciarkowski
1:3 – 48′ Białożyt
2:3 – 89′ Ciechański

Zółte kartki: Siwek, Chromiński, Spławski (Warta)
Czerwona kartka: Siwek – za dwie żółte (Warta)

Skład Gryfu Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Nadolski, Szur (54′ Wicon), Dampc (84′ Górksi), Ciechański, Łysiak, Mońka, Czerwiński (54′ Czychowski), Klimczak, Chwastek

Skład Warty Poznań: Laskowski – Siwek, Dejewski, Fiedosewicz, Brzostowski, Białożyt (79′ Szynka), Cywiński, Biegański, Chromiński, Ciarkowski (87′ Spławski), Paczyński (69′ Brylewski)