fbpx

By podtrzymać passę. Warta gra z Legionovią

Warta Poznań dzisiejszego popołudnia w ramach 10. kolejki II ligi podejmie przed własną publicznością Legionovię Legionowo. To spotkanie będzie dla „Zielonych” wielką szansą na podtrzymanie niezwykle dobrej passy w ostatnim czasie.

Drużyna trenera Tomasza Bekasa od fatalnego spotkania w Elblągu (6:1 dla Olimpii), prezentuje się naprawdę całkiem solidnie. „Duma Wildy” w ostatnich trzech meczach zdobyła w sumie pięć punktów i jest niepokonana. Trzeba jednak przyznać, że nie udało się przy tym ani razu wygrać u siebie i na zwycięstwo u siebie Warta czeka już w sumie cały miesiąc. Po raz ostatni przy Drodze Dębińskiej udało się jej triumfować 1:0 24 sierpnia w starciu przeciwko Polonii Warszawa.

Legionovia to z kolei bardzo ciekawy przypadek. Podopieczni Ryszarda Wieczorka w obecnym sezonie zdobyli dziesięć punktów, a więc o jeden więcej niż „Zieloni”. Drużyna z Legionowa aż połowę swojego dotychczasowego dorobku dopisała jednak po spotkaniach wyjazdowych! Zespół z Mazowsza u siebie potrafił zaledwie dwukrotnie zremisować – z Rakowem Częstochowa i Olimpią Elbląg i raz wygrać, w starciu przeciwko teoretycznie najsłabszej w całym zestawieniu Olimpii Zambrów.

W sobotę w Ogródku z pewnością czeka nas ciekawe spotkanie. Legionovia dotąd nie miała jeszcze okazji grać z Wartą na tak wysokim szczeblu i to zespół, który w stosunku do ubiegłego sezonu w tym poprawił swoją grę na wyjeździe. Obie ekipy od pewnego czasu nie przegrywają, a „Zieloni” chcą wreszcie triumfować przed własną publicznością. To daje nam nadzieję na arcyciekawe spotkanie. Jego początek o godzinie 16.