fbpx

Porażka w Łodzi

Warta Poznań przegrała z ŁKS Łódź 0:2. Dwie bramki na wagę trzech punktów dla łodzian zdobył Jewhen Radionow.

Pierwszą dobrą akcję w meczu stworzyli sobie zawodnicy ŁKS. W trzeciej minucie do piłki posłanej w pole karne doszedł Jewhen Radionow, jednak napastnik łodzian uderzeniem z głowy nie trafił w bramkę strzeżoną przez Adriana Lisa. Niestety kilka chwil później, bo w dziesiątej minucie, Radionow umieścił piłkę w bramce po rzucie rożnym i Zieloni musieli odrabiać straty. Niecałe dziesięć minut później, po podaniu Roberta Janickiego do Pawła Piceluka napastnik Warty umieścił piłkę w siatce, jednak snajper Zielonych był w tej sytuacji na pozycji spalonej i nadal na tablicy wyników w Łodzi widniało 1:0 dla ekipy ŁKS. W 25 minucie Jakub Kiełb sunąc w polu karnym wślizgiem zahaczył piłkę ręką i sędzia Lis wskazał na jedenasty metr oddalony od bramki poznaniaków. W tej sytuacji jednak obronną ręką wyszedł Adrian Lis, który powstrzymał Radionowa i wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania po rzucie rożnym do uderzenia głową doszedł Paweł Piceluk, jednak piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki Kołby.

Pierwsze minuty po przerwie do zupełna dominacja warciarzy. Przez 10 minut ełkaesiacy nie zagrozili ani razu bramce Lisa, natomiast Zieloni po jednym z rzutów wolnych mieli okazję do doprowadzenia do remisu. W szesnastce Sanocki skierował piłkę głową na słupek bramki Kołby, do dobitki doszedł Tomasz Dejewski, jednak przeniósł on futbolówkę nad poprzeczką. Mimo tego, że to cały czas warciarze dyktowali warunki gry i stwarzali sobie sytuacje, nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. Najdogodniejszą okazję miał Przemysław Kita, jednak jego uderzenie głową przeleciało obok słupka. Na dziesięć minut przed końcem pierwsza groźna akcja ŁKS w drugiej połowie i Radionow podwyższył prowadzenie gospodarzy. Po tej porażce z łodzianami ełkaesiacy wyprzedzają w tabeli Zielonych, którzy spadają na trzecią pozycję.

ŁKS Łódź 2-0 Warta Poznań

Bramki: 10. Radionow, 79. Radionow

Warta Poznań: Lis – Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Kiełb (60. Jasiński) – Marciniak, Grobelny – Sanocki (68. Biegański), Janicki (80. Cierpka), Kita – Piceluk.

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Pyrdoł, Kocot (80. Margol), Łuczak (64. Gamrot), Wolski – Bryła (70. Kujawa), Radionow.