fbpx

Utrzymać pierwszą trójkę. Zapowiedź meczu z GKS-em Bełchatów

W ramach 30 kolejki rozgrywek drugiej ligi warciarze wyjadą do Bełchatowa, aby tam zawalczyć o pełną pulę z GKS-em. Początek spotkania o godzinie 19.

Spotkanie z GKS-em będzie bardzo ważne, ze względu na ścisk w czołówce tabeli drugiej ligi, gdzie o awans biją się zespoły Warty, ŁKS oraz Radomiaka. Te trzy ekipy dzieli zaledwie punkt, a do końca rozgrywek zostało już bardzo niewiele. Obecnie drużyna z Bełchatowa plasuje się w środku stawki drugiej ligi. Zajmują oni ósmą pozycję z dorobkiem 39 punktów.

Ostatni mecz pomiędzy Wartą a GKS-em był bez bramek, choć pod koniec spotkania sędzia wskazał na jedenasty metr oddalony od bramki golkipera gości, jednak piłka uderzona z wapna została wybroniona i ostatecznie obie drużyny zostały z jednym punktem na koniec.

W rundzie wiosennej w ekipie z Bełchatowa w wynikach dominują głównie remisy. Na dziewięć spotkań drużyna GKS-u remisowała czterokrotnie, trzykrotnie wygrywała i dwa razy bełchatowianie musieli uznać wyższość rywala. Jednak na własnym boisku Brunatni zdołali ugrać trzy punkty jedynie raz. Było to w meczu ze Zniczem Pruszków na początku rundy wiosennej.