fbpx

Ważne zwycięstwo

Zwycięstwo w sobotnim pojedynku z Olimpią Elbląg było bardzo ważne dla układu tabeli. Bramka Przemysława Kity dająca zwycięstwo poznaniakom wywindowała warciarzy na drugie miejsce w tabeli drugiej ligi.

Mecz z Olimpią zaczął się fantastycznie. Już w trzeciej minucie spotkania poznaniacy objęli prowadzenie za sprawą trafienia Przemysława Kity, który po świetnym podaniu ze środka pola wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i uderzył obok interweniującego golkipera. Chwilę później okazję do podwyższenia wyniku miał Jakub Kiełb, jednak jego uderzenie z główki minęło nieznacznie słupek elblążan. Wartym zaznaczenia jest to, że Kiełb podczas pierwszej połowy był wielokrotnie faulowany przez graczy rywala, co skończyło się tym, że grający w tym meczu na lewym skrzydle pomocnik Warty musiał opuścić boisko w przerwie. Podczas pierwszej połowy to warciarze dominowali, mieli więcej czasu piłkę przy nodze i naturalnie dzięki temu stwarzali sobie więcej okazji do zdobycia bramki, jednak do końca pierwszej połowy już nic nie zatrzepotało w sieci graczy Olimpii i na przerwę warciarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona gry, to cofnięcie się Zielonych do gry defensywnej. Poznaniacy już nie mieli takiej inicjatywy jak w pierwszych trzech kwadransach, jednak mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Pod koniec spotkania elblążanie chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu. W 72 minucie groźnie uderzał Stępień, jednak Laskowski był czujny w bramce i sparował futbolówkę na rzut rożny. W 80 minucie Zieloni musieli sobie na boisku radzić w dziesiątkę, bo po czystym wybiciu piłki spod nóg rywala Przemysław Kita obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Jednak gra w osłabieniu nie przeszkodziła graczom prowadzonym przez Petra Nemca, aby dowieźć prowadzenie do końca.

Dzięki temu zwycięstwu warciarze mają 51 oczek w tabeli drugiej ligi. Inne spotkania ułożyły się bardzo po myśli poznaniaków i awansowali oni na drugą pozycję w zestawieniu.

Warta Poznań 1 – 0 Olimpia Elbląg

Bramki: 3. Kita

Warta Poznań: Laskowski – Dejewski, Kiełb (46. Przybyła), Kieliba, Szynka, Jasiński, Sanocki (85. Grobelny), Marciniak, Kita, Cierpka, Wypych