fbpx

Pierwsza liga! Pierwsza liga! Zieloni!

W sobotnie popołudnie zespół Warty Poznań pokonał Radomiaka Radom 1:0 po bramce Przemysława Kity i zapewnił sobie awans na zaplecze ekstraklasy.

Stało się to, o czym z każdym meczem rundy wiosennej mówiło się głośniej. Warta Poznań awansowała do Nice pierwszej ligi. W sobotnim meczu z Radomiakiem potrzebna była wygrana, aby móc cieszyć się na dwie kolejki przed końcem sezonu drugiej ligi z promocji na zaplecze ekstraklasy. Ta sztuka warciarzom się udała i przed godziną 19 cały Ogródek oszalał z radości.

Sam mecz mógł się rozpocząć wyśmienicie dla zawodników Dumy Wildy. W czwartej minucie Cierpka dostrzegł świetnie wybiegającego z bocznej strefy boiska Przemysława Kitę i posłał do niego prostopadłą piłkę. Zawodnik Warty wbiegł w pole karne, miał przed sobą bramkarza, jednak ten ofiarnie interweniował i uchronił gości przed utratą bramki. Po dobrym początku Warty z każdą minutą sytuacja stopniowo się uspokajała i gra toczyła się w środku pola. W 25 minucie spotkania jednak to gracze z Radomia doszli do głosu i po ich uderzeniu warciarzy uchroniła poprzeczka. Jednak do przerwy wynik przy Drodze Dębińskiej był remisowy.

Dosłownie chwilę po przerwie cały Ogródek oszalał. Wszystko za sprawą kosmicznego uderzenia Przemysława Kity, który pokonał Halucha i wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Kilka chwil później zaatakowali zawodnicy z Radomia i znów warciarzy uratowała poprzeczka. W 63 minucie spotkania z boku boiska świetnie powalczył Przemysław Kita mijając dwóch zawodników Radomiaka, trzeciego nie udało się już wyminąć, ale to przez to, że gracz z Radomia faulował byłego gracza Cracovii. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr oddalony od bramki Halucha. Do piłki podszedł Adrian Cierpka, jednak uderzył tylko w słupek.

Emocje były do samego końca, jednak udało się dowieźć trzy punkty i cieszyć się z awansu wraz z kibicami zebranymi przy Drodze Dębińskiej 12.

WARTA POZNAŃ 1 – 0 RADOMIAK RADOM

Bramka: 47` Kita

Warta Poznań: Laskowski – Dejewski, Kiełb, Kieliba, Fiedosiewicz (76. Szynka), Grobelny, Patrzykąt, Sanocki (74. Przybyła), Marciniak, Kita (83. Piceluk), Cierpka