fbpx

Warta rozstrzelała Wartę

Warta Poznań odniosła pierwsze zwycięstwo podczas letniego okresu przygotowawczego. W swoim piątym meczu kontrolnym, rozgrywanym w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze trenera Petra Nemca pokonali 7:1 Wartę Gorzów Wlkp.

Warciarze od początku spotkania ruszyli do ataku i już w 6. minucie Robert Janicki otworzył wynik, wykorzystując znakomite dośrodkowanie Jakuba Kiełba. Minutę później zespół z Gorzowa zdołał jednak wyrównać po bramce z rzutu karnego, podyktowanego po faulu Bartosza Kieliby. W 23. minucie Zieloni ponownie objęli prowadzenie po tym, jak świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Kiełb. Wynik na 3:1 podwyższył zaś w 39. minucie Krzysztof Biegański, który popisał się doskonałym indywidualnym rajdem zakończonym umieszczeniem piłki w bramce. Zaledwie minutę później Warciarze strzelili czwartą bramkę. Podobnie, jak przy pierwszej bramce Kiełb bezbłędnie dośrodkował do Janickiego, który wpakował futbolówkę do bramki gorzowian. Do przerwy zawodnicy trenera Nemca prowadzili 4:1.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy szkoleniowiec Warty niemal tradycyjnie wymienił niemal całą jedenastkę, zostawiając na placu gry jedynie Grzegorza Szymusika oraz Michała Grobelnego. Wprowadzeni na boisko piłkarze, podobnie jak ich koledzy w pierwszej połowie popisywali się znakomitą skutecznością. Strzelanie w drugiej części spotkania rozpoczął Niklas Zulciak, który najpierw w 57. minucie minął bramkarza rywali i skierował piłkę do pustej bramki, a następnie jedenaście minut później popisał się świetnym uderzeniem z dystansu, podwyższając prowadzenie Zielonych do pięciu bramek. Siódmego gola dla Warciarzy strzelił zaś w 77. minucie Nikodem Fiedosewicz, który po składnej akcji całego zespołu ustalił wynik spotkania.

W sparingu z Wartą Gorzów Wlkp. szansę występu od trenera Petra Nemca dostało łącznie 20 piłkarzy. W pierwszej połowie na boisku pojawili się m. in. nowy nabytek zespołu Wojciech Fadecki oraz kolejny z testowanych zawodników – Jakub Smektała. W drugiej części spotkania w składzie Zielonych pojawił się za to inny z testowanych piłkarzy, Niklas Zulciak oraz junior Szymon Piekarski. Cały mecz rozegrał z kolei Grzegorz Szymusik. W składzie zabrakło m. in. Artura Marciniaka oraz Pawła Piceluka.

Warta Poznań – Warta Gorzów Wlkp. 7:1 (4:1)

Warta Poznań (I połowa): Lis – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Biegański, Kalupa, Janicki, Grobelny, Fadecki – Smektała

Warta Poznań (II połowa): Laskowski – Szymusik, Wypych, Onsorge, Jasiński – Sanocki, Grobelny, Piekarski, Fiedosewicz – Zulciak, Cierpka