fbpx

Wystartowała FANTASY 1. LIGA. Zapraszamy do zabawy!

Pierwszoligowcy na boiska wybiegną 20 lipca, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w konkursie Fantasy 1. Liga i sprawdzić się w roli menedżera. Warto spróbować, bo na najlepszych czekają nagrody.

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować i z piłkarzy grających na co dzień w rozgrywkach Nice 1 Ligi stworzyć swój zespół. Osiągnięcia uczestnika zależą od wyników (bramki, asysty, inne), jakie uzyskają wybrani przez niego zawodnicy w prawdziwych ligowych meczach. Menedżer Fantasy 1. Liga jest dostępny pod adresem https://fantasy.polsatsport.pl/pl.

1. TWORZENIE DRUŻYNY
Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 28 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy!

Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym.

Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).

UWAGA! Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu rundy jesiennej, czyli do piątku 20 lipca, do godz. 17:30, możemy robić dowolną liczbę transferów, zmieniać ustawienie piłkarzy na boisku (1-3-4-3, 1-3-5-2, 1-4-4-2, 1-4-5-1, 1-4-3-3, 1-5-3-2, 1-5-4-1), kapitana i jego zastępcę, przesuwać zawodników do składu rezerwowego i odwrotnie.

2. LIGI PRYWATNE
Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników Fantasy 1. Liga. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych – klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w zabawie, natomiast w drugich – co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.

3. REZERWOWI
W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.

4. NAGRODY
Pula nagród w klasyfikacjach konkursowych wynosi niemal 4000 złotych, ale to nie wszystko. Od 3. kolejki startuje liga specjalna pod nazwą FORTUNA CUP, gdzie czekają kolejne nagrody – 2000 złotych.

Ponadto każdy zwycięzca ligi klubowej otrzyma oryginalną koszulkę meczową, czyli mamy w puli 18 koszulek. Plus jedną, którą przewidziano dla administratora najlepszej klasycznej ligi prywatnej. O tym którego klubu ma to być koszulka, zadecyduje już laureat.

Koniecznie zaglądajcie do działu AKTUALNOŚCI. To tam będą się pojawiać informacje o kolejnych nagrodach. Np. podwójnych biletach VIP na wybrane mecze Nice 1 Liga.

5. PUNKTACJA
Bramki:
– napastnicy: 4 punkty
– pomocnicy: 5 punktów
– obrońcy: 6 punktów
– bramkarze: 8 punktów

Asysty:
– napastnicy i pomocnicy: 3 punkty
– obrońcy: 4 punkty
– bramkarze: 6 punktów

Mecz bez straconej bramki:
– obrońcy i bramkarze: 3 punkty
– pomocnicy: 1 punkt

Za udział w meczu:
– piłkarz ze składu podstawowego: 2 punkty
– piłkarz ze składu rezerwowego: 1 punkt

Rezultat spotkania:
– zwycięstwo drużyny: 2 punkty
– remis: 1 punkt

Obrona rzutu karnego:
4 punkty

Wywalczenie rzutu karnego:
2 punkty

Strata bramki:
– tylko bramkarze i obrońcy
– po minus 1 punkt za każdą straconą bramkę z wyłączeniem pierwszej

Żółta kartka:
minus 1 punkt

Czerwona kartka:
minus 3 punkty

Niewykorzystany rzut karny:
minus 3 punkty

Bramka samobójcza:
minus 3 punkty

Spowodowanie rzutu karnego:
minus 2 punkty

Autor: FANTASY 1. LIGA, Fot. FANTASY 1. LIGA