fbpx

ŁKS lepszy w starciu beniaminków

Wynikiem 0:2 zakończyło się właśnie spotkanie Warty Poznań z Łódzkim Klubem Sportowym.

Rezultat starcia rozegranego w Grodzisku Wielkopolskim poznaliśmy już w 11. minucie, kiedy to gola na 0:2 strzelił Artur Bogusz. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando gości. Efektem dobrego wejścia w spotkanie była pierwsza bramka strzelona już w 5. minucie przez Jana Sobocińskiego. Piłkarze Warty mieli spore problemy, by stworzyć zagrożenie pod bramką Michała Kołby. Bliżej zdobycia kolejnej bramki byli przyjezdni, którzy jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę posłali piłkę niedaleko słupka bronionego przez Adriana Lisa. W 30. minucie strzałem głową w poprzeczkę popisał się jeszcze Jewhen Radionow.

Druga połowa toczyła się już dużo spokojniej. Zieloni próbowali swoich sił przy stałych fragmentach gry, jednak żaden z nich nie przyniósł upragnionego gola. Frustracja i błędy zmusiły Dumę Wildy do zakończenia spotkania w dziesiątkę. W 86. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jakub Kiełb.
Do końca spotkania ŁKS skutecznie bronił wyniku, przez co podopieczni trenera Petra Němca zeszli z boiska z drugą porażką w Fortuna 1 Lidze.

Warta Poznań – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)

Bramki: Sobociński (5′), Bogusz (11′)

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Fadecki, Cierpka (71′ Piceluk), Grobelny, Janicki (65′ Zulciak), Fiedosewicz (46′ Kalupa) – Biegański.

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Gamrot, Kalinkowski, Łuczak – Kostyrka (72′ Wojowski), Radionow (88′ Żylski), Dani Ramirez (75′ Wolski).

Żółte kartki: Kiełb, Jasiński, Biegański.

Czerwona kartka: Kiełb (za drugą żółtą).