fbpx

Pora na przełamanie

Już jutro, w ramach 5. kolejki Fortuna 1. ligi, Warta zmierzy się z Bytovią Bytów w pierwszym starciu obu zespołów od 4 lat. 

Klub z Pomorza mierzył się ze sporymi problemami przed rozpoczęciem rozgrywek. Po wycofaniu się wieloletniego głównego sponsora, firmy Drutex, pierwszoligowy byt Bytovii stanął pod znakiem zapytania. Mimo przeciwności losu, drużyna Adriana Stawskiego dobrze rozpoczęła rozgrywki, a po siedmiu kolejkach i uzbieraniu 14 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli Fortuna 1. ligi.

W swym piątym sezonie na zapleczu Ekstraklasy Bytovia zwyciężyła dotychczas czterokrotnie, dwa razy dzieliła się z rywalami punktami i przegrała tylko jedno spotkanie, ulegając u siebie Stali Mielec w 4. kolejce. W ostatnim swym spotkaniu pomorzanie pokonali na wyjeździe ŁKS 2:3.

W obu dotychczasowych starciach pomiędzy sobotnimi przeciwnikami Warcie nie udało się zgarnąć trzech punktów – po remisie 1:1 i porażce 1:3 nastała najwyższa pora na odniesienie pierwszego zwycięstwa nad zespołem Bytovii, jak i zakończenie serii trzech porażek drużyny z Poznania.

Początek spotkania już jutro o 16:45.