fbpx

Podział punktów z Bytovią

Zaległy mecz 5. kolejki Fortuna 1. Ligi zakończył się remisem 2:2. 

Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim od początku nie zapowiadało wielkiego widowiska. Pierwsze 15 minut przebiegło bez większego zagrożenia z żadnej ze stron. Dopiero w 41. minucie do bramki Zielonych uderzeniem spoza pola karnego trafił Filip Burkhardt, mimo że to podopieczni Petra Němca częściej próbowali zaskoczyć bramkarza gości. Najpierw niecelnie z dystansu Niklas Zulciak w 24., później Michał Grobelny w 34. minucie. Zieloni schodzili do szatni z jednobramkową stratą.

Druga połowa nabrała znacznie szybszego tempa. Pierwszy groźny strzał w drugiej odsłonie oddał Krzysztof Biegański. Warta Poznań próbowała swoich sił ze stałych fragmentów gry, jednakże te nie przełożyły się na zmianę wyniku. W końcu w 68. minucie Niklas Zulciak po trzech próbach wpakował piłkę do bramki Andrzeja Witana. Jednak Duma Wildy długo nie cieszyła się z remisu – kilka minut później podopiecznym Adriana Stawskiego został podyktowany rzut karny za przewinienie Krzysztofa Biegańskiego. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Łukasz Wróbel. Po tej sytuacji Duma Wildy nie przestała kreować sobie sytaucji podbramkowej. W 83. minucie niemocy Warciarzy pomógł Maciej Dampc, strzelając bramkę samobójczą.

Pierwsza połowa zdecydowanie nie zapowiadała aż tak ciekawego spotkania. Na szczęście drugie 45 minut przyniosło dużo lepsze widowisko i dzięki temu mogliśmy obejrzeć 4 bramki. Drużyny w 94. minucie zeszły z boiska słusznie dzieląc się punktami.

Warta Poznań – Bytovia Bytów 2:2 (0:1)

Bramki: Zulciak (68′), Dampc (83′ – sam.) – Burkhardt (43′), Wróbel (71′ – k.)

Warta Poznań: Lis – Onsorge, Kieliba, Grobelny (83′ Cierpka), Zulciak, Spławski, Szymusik, Jasiński, Marciniak, Biegański (72′ Janicki), Fadecki (46′ Sanocki)

Bytovia Bytów: Witan – Wróbel, Kuzdra (73′ Witkowski), Duda, Jaroch (77′ Kuzimski), Letniowski, Hebel (64′ Procyszyn), Burkhardt, Dampc, Wilczyński, Jakóbowski

Żółte kartki: Szymusik, Biegański

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)