fbpx

Wrócić na właściwe tory

Wigry Suwałki i Warta to zespoły znajdujące się obecnie na dwóch różnych biegunach. Gospodarze jutrzejszego meczu wygrali trzy ostatnie spotkania, natomiast poznaniacy czekają na zwycięstwo już od pięciu kolejek.

W przeciwieństwie do naszego zespołu, suwalski klub odpoczywał podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji, ze względu na powołania do kadry U-20 Pawła Olszewskiego i Damiana Pawłowskiego.

Zespół Kamila Sochy przed przerwą zaliczył serię 3 zwycięstw, nad Bruk-Betem Niecieczą, Stomilem Olsztyn i Garbarnią Kraków. Dorzucając do tego zwycięstwo w 1. kolejce nad GKS-em Jastrzębie, dwa remisy i dwie porażki, Wigry uzbierały w ośmiu spotkaniach 14 punktów i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Tym samym są na dobrej drodze, by poprawić rekord z zeszłego roku, kiedy to pod wodzą Artura Skowronka Wigry zakończyły sezon na historycznym, szóstym miejscu.

Przez Suwałki przewinęło się kilku późniejszych reprezentantów Polski. Z Podlasia do Ekstraklasy trafili tacy zawodnicy, jak były bramkarz Wojciech Kowalewski, skrzydłowy Lecha Maciej Makuszewski, czy wtorkowy debiutant w reprezentacji, Damian Kądzior.

Czekając na kolejny mecz ligowy, Wigry rozegrały mecz kontrolny z litewską Dainavą Alytus, wygrany przez podopiecznych Kamila Sochy 4:0. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił wypożyczony z Pogoni Szczecin Aron Stasiak. Na boisku nie pojawił się za to najlepszy strzelec naszego jutrzejszego rywala, 20-letni Słowak Martin Adamec, który z czterema bramkami na koncie zajmuje ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi.

Początek meczu o godzinie 18:00.