fbpx

Piękna bramka daje punkt

Spotkanie 10. kolejki Fortuna 1. Ligi w Suwałkach pomiędzy Wartą Poznań, a miejscowymi Wigrami zakończyło się remisem 1:1. Cenny wyjazdowy punkt piłkarzom trenera Petra Němca zapewniła niezwykłej urody bramka, zdobyta przez Adriana Cierpkę w 81. minucie meczu.

W piątkowym spotkaniu drużyna Zielonych wybiegła na murawę stadionu w Suwałkach ustawiona bardziej defensywnie, niż w poprzednich potyczkach. To spowodowało, że w pierwszej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy zdołali sobie wypracować kilka groźnych sytuacji. Dzięki czujnej grze obrońców i dobrej postawie Tomasza Laskowskiego żadna z nich nie zamieniła się jednak w bramkę dla Wigier. Warciarze z kolei próbowali zaskoczyć miejscowych wyprowadzaniem kontrataków, jednak żaden z nich nie był na tyle groźny, by Damian Węglarz musiał wyciągać piłkę z siatki.

Niemal identycznie wyglądał również początek drugiej części spotkania. Wciąż atakowali głównie gospodarze, jednak dobra gra defensywy Warty nie pozwalała im na zdobycie bramki. Wszystko zmieniło się jednak w 66. minucie, kiedy to Zieloni popełnili błąd w rozegraniu piłki, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Wigier, wychodząc na prowadzenie za sprawą trafienia najlepszego strzelca swojego zespołu, Martina Adamca. Trener Němec zareagował na utratę bramki, wpuszczając na boisko drugiego z napastników, Pawła Piceluka. W celu wyrównania wyniku Warta zaczęła grać bardziej ofensywnie, czego skutkiem była przepiękna bramka, zdobyta w 81. minucie przez Adriana Cierpkę. Pomocnik Zielonych huknął zza pola karnego na tyle precyzyjnie, że umieścił piłkę w samym okienku bramki strzeżonej przez Węglarza.

Jak się ostatecznie okazało, to trafienie zapewniło Warcie niezwykle cenny, wyjazdowy punkt. Mimo, że nie udało się Zielonym przerwać złej passy sześciu meczów bez zwycięstwa, to jednak w obecnej sytuacji każda zdobycz jest na wagę złota. W następnej kolejce (w sobotę, 22. września) piłkarze trenera Němca w roli gospodarza zmierzą się z drużyną lidera Fortuna 1. Ligi, Rakowem Częstochowa. O miejscu rozegrania tego meczu poinformujemy w ciągu kilku najbliższych dni.

Wigry Suwałki – Warta Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Adamec 66′ – Cierpka 81′

Wigry Suwałki: Węglarz – Piekarski, Najemski, P. Olszewski, Straus – Pawłowski, Karbowy, Bartczak, Mackiewicz (70′ Stasiak) – Sabiłło (81′ Kwaśniewski), Adamec.

Warta Poznań: Laskowski – Szymusik (77′ Piceluk), Wypych, Kieliba, Jasiński – Fadecki (72′ Sanocki), Grobelny, Zulciak (68′ Janicki), Cierpka, Kiełb – Spławski.

Żółta kartka: Karbowy (Wigry).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).