fbpx

Rozgrywki ligowe Młodych Warciarzy

Derby Poznania (U-19)

W minioną sobotę zmierzyliśmy się z wiceliderem tabeli Przemysławem Poznań i choć to my byliśmy faworytem wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Znalazło to swoje potwierdzenie na boisku, gdzie nasze dwubramkowe prowadzenie zostało odrobione jeszcze w pierwszej połowie meczu, dzięki bramkom Krzysztofa Kulczaka. Gole dla Zielonych strzelali Michał Mól (19’) i Filip Fiborek (22’). Druga część spotkania była zdecydowanie mniej owocna w bramki, na szczęście decydujące trafienie należało do nas – gola w 79. minucie zdobył Dawid Forszpaniak. Już jutro zmierzymy się u siebie z Nielbą Wągrowiec tracącą do nas 7 punktów.

Starcie w Szczecinie (U-17)

W miniony weekend, w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów mierzyliśmy się z FASE Szczecin.  Rola gości nie przeszkodziła nam w dominacji nad rywalem. Już pierwszych minutach spotkania  mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, niestety nie udało się ich wykorzystać. Ofensywnym szeregom Zielonych wyraźnie zabrakło precyzji – piłka odbijała się od słupka i dwukrotnie od poprzeczki bramki. Sytuacja ta uległa zmianie w 39. minucie spotkania. Warcie udało się wtedy wyjść na prowadzenie, dzięki fantastycznemu uderzeniu z wysokości pola karnego, kiedy to Antonio Asani sprytnym lobem zakończył akcję. Do przerwy wynik spotkania nie zmienił się i  to goście schodzili do szatni w zdecydowanie lepszych humorach. Od początku drugiej odsłony spotkania, Warciarze usiłowali podwyższyć prowadzenie  – udało się to w 60 minucie, kiedy to po strzale z dystansu Mateusza Maluśkiego, piłka skozłowała przed nie najlepiej interweniującym bramkarzem FASE  i wpadła do siatki. W 68 minucie spotkania niefrasobliwość gospodarzy wykorzystał Kajetan Szmyt pakując piłkę do pustej bramki, dając bezpieczne trzybramkowe prowadzenie podopiecznym Kamila Szulca.  W 73. minucie bramkę honorową strzelił Kryspin Leśniak  wykańczając główką, tuż przy słupku, ładne  dośrodkowanie z lewego skrzydła. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Zieloni wrócili ze Szczecina z pełną pulą punktów. Warciarze obecnie zajmują 4 pozycję w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się z drużyną Błękitnych Wronki.

Niezmiennie na szczycie (U-16)

W ramach wyjazdowego spotkania, 11. kolejki I ligi wojewódzkiej,przyszło nam się z mierzyć z drużyną Olimpii Koło. Od pierwszych minut meczu gospodarze zacięcie atakowali, zmuszając naszych zawodników do wycofania się na własną połowę. Sytuacja ta uległa zmianie już po 15. minutach, kiedy to nasi rywale ewidentnie opadli z sił. Od tej pory to my dyktowaliśmy warunki, strzelając do końca pierwszej połowy aż 3 bramki (Maksymilian Hyżyk: 21’,24’; Maciej Janowski 31’). Wychodząc na drugą połowę spotkania spodziewaliśmy się absolutnej dominacji nad rywalem. Ku zaskoczeniu zawodników i kibiców gospodarze powrócili na boisko z nową siłą i determinacją. Przełożyło się to na zdobytą bramkę Bartosza Ulińskiego w 46. minucie spotkania. Na odpowiedź Zielonych nie trzeba było długo czekać. Prowadzenie Warciarzy w 50. minucie umocnił Denis Andrzejewski. Bramka ta nie złamała Olimpii odważnie napierającej na naszą bramkę, co zaowocowało strzelaniem nam gola przez Filipa Kostrzewy w 62. minucie. Zaledwie minutę później to Zieloni cieszyli się z kolejnej bramki, kiedy to Mateusz Natyna pokonał bramkarza gospodarzy. Kropkę nad ,,i” postawił Jakub Grzybek (67’) umacniając prowadzenie podopiecznych trenera Bartosza Majchrzaka na 2:6. Należy jednak docenić naszych rywali za zaangażowanie i walkę. Następne spotkanie rozegramy u siebie z Polonią Leszno wiceliderującą w lidze.

Trudne starcie (U-15)

We wtorkowym spotkaniu, rozegranym w ramach Centralnej Ligi Juniorów, nasz Trampkarz Starszy zmierzył się z Arką Gdynia. Złe warunki atmosferyczne przełożyły się na grę na boisku – niestety tylko Warciarzy. Nasi rywale doskonale wiedzieli w jakim celu przyjechali do Poznania, a silny wiatr najwyraźniej wiał im w plecy, napędzając ich do gry.  Zawodnicy Arki z łatwością wykorzystywali liczne indywidualne błędny Zielonych, obejmując prowadzenie w 12. minucie spotkania po bramce Krzysztofa Babsa. Ten sam zawodnik umocnił prowadzenie swojej drużyny strzelając gola w 23. minucie.  W drugiej połowie niezmiennie dominowała Arka zdobywając dwie kolejne bramki w (53’, 61’). Jedyną bramkę dla Zielonych strzelił Adam Jasiński w 77. minucie meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.

Znów górą (rocznik 2005)

Zawodnicy rocznika 2005 kolejny raz pokazali, że nie bez powodu liderują w tabeli. W sobotnim wyjazdowym spotkaniu przyszło im się zmierzyć z drużyną SKP MOS Słupca. Od pierwszych minut spotkania nikt nie miał wątpliwości, kto będzie dyktować warunki tego spotkania. Po 10. minutach meczu, dzięki golom Kamila Lorka (1’), Jana Dolaty (4’) i Michała Gamalczyka (9’) mieliśmy na swoim koncie 3. bramkowe prowadzenie.  Po pierwszej połowie w wyniku samobójczej bramki naszych rywali schodziliśmy do szatni z przewagą 4:0. Prowadzenie to umocniliśmy w drugiej części meczu po bramkach Igora Rochny (56’) i Jakuba Michalewicza (70’). Na kolejne spotkanie zapraszamy już jutro o godzinie 16:00 na boisko przy Drodze Dębińskiej, naszym rywalem będzie Transnet AT Krotoszyn.

Zimny prysznic (rocznik 2006)

W minioną sobotę, nasz Młodzik Starszy, zmierzył się na Bułgarskiej z Lechem Poznań. Niestety już w 2. minucie meczu, po błędzie napastnika Zielonych, nasz rywal wyszedł na prowadzenie. Strata bramki, mocno odcisnęła się na naszej grze. Zawodnicy, w porównaniu z innymi meczami, grali bardzo niepewnie i chaotycznie. Rzutowało to na brak precyzji w podaniach, w konsekwencji czego traciliśmy piłkę. W 51. minucie udało nam się odrobić straty, dzięki bramce Łukasza Wiśniewskiego. Niestety już 4. minuty później Lech ponownie objął prowadzenie – piłka wyraźnie opuściła pole gry i linia defensywna Zielonych szykowała się już do wznowienia gry od bramkarza. Wtedy to napastnik Lecha wpakował piłkę do pustej bramki.  Niestety, arbiter prowadzący spotkanie widział tą sytuację inaczej. Pretensje młodzi Warciarze mogą mieć jednak tylko do siebie – gramy do gwizdka! Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Młodzicy Starsi, są obecnie wiceliderem tabeli tracąc do prowadzącej drużyny Reprezentacji Akademii Reissa 4 punkty.

Poznańskie derby III ligi ( rocznik 2007)

W minionym tygodniu swoje ligowe spotkanie rozegrała jedynie drużyna Warta II Poznań. Rywalem podopiecznych trenera Bartosza Bejmy był zespół OTPS Winogrady Poznań. Mecz można nazwać spotkaniem do jednej bramki. Kolejny raz młodzi Warciarze ewidentnie dominowali nad rywalem, schodząc z boiska z wynikiem 0:7. Bramki dla Zielonych strzelali: Stanisław Rzeźnik (17’), Adam Cywik (25’), Jan Ławecki (29’), Mateusz Walkowiak (36’-samobójcza bramka), Oskar Hańczyk (39’), Oskar Stefan (42’) oraz Mateusz Oses (48’).

Dwucyfrowe prowadzenie (rocznik 2008)

W ramach rozgrywek 8. kolejki I ligi okręgowej, podopieczni trenera Kostasa Milonasa, zmierzyli się z Sucharami I Suchy Las. Od początku spotkania niemalże co minutę zdobywaliśmy bramkę. 50. minutowy mecz zakończył się wynikiem 20:1! Zdobywcami goli byli: Maksymilian Nowaczyk (1’,2’,3’, 11’,13’, 17’, 49’), Kacper Czyż (5’,7’), Milan Wojtaszek (9’,12’, 50’), Wojciech Kaszkowiak (26’), Igor Pyżalski (28’) , Hubert Buliński (30’,31’) oraz Wojciech Golak (38’,39’,40’,48’).  Jedynabramka dla naszych rywali padła w 8. minucie spotkania. Warta II Poznań, swoje spotkanie ligowe rozegra w najbliższą środę, a ich rywalem będzie drużyna Lecha Poznań.

Nie do zatrzymania (rocznik 2009)

Podopieczni trenera Wojciecha Onsorge już nie raz pokazali, że doskonale wiedzą co zrobić by zebrać na swoim koncie komplet zwycięstw. Nie inaczej było w czasie niedzielnego spotkania, rozegranego z drużyną Piast I Kobylnica. Mecz zakończył się wynikiem 6:0, dzięki bramkom Oskara Zakrzewskiego (13’,14’,16’), Huberta Janyszki (15’), Maksymiliana Mani (31’) oraz Szymona Krawczyka (43’). Warta II Poznań swój ligowy mecz rozegra w najbliższą środę, mierząc się z Polonią I Środa Wlkp.

Sukcesy najmłodszych (rocznik 2010)

W minioną sobotę, Żaki Starsze (Warta II Poznań) rozegrały swój ostatni turniej ligowy w sezonie. Ku zadowoleniu dzieci i rodziców wszystkie z rozegranych meczów zakończyły się wygraną Warty. Najmłodsi pokonali ponownie takie drużyny jak: Las Puszczykowo, WAP Poznań  oraz Luboński 1943 Luboń.