fbpx

Zapowiedź meczu z GKS-em K.

Już dziś, o 17:45, przy ulicy Bukowej w Katowicach wybrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu pomiędzy tamtejszym GKS-em a Wartą Poznań.

Czterokrotni wicemistrzowie Polski w latach 80. i 90., Ślązacy od kilku lat walczą o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, z którą pożegnali się w 2005 roku. Jedenasty sezon z rzędu na poziomie I ligi miał być już ostatnim – oznaką ambicji Katowiczan było sprowadzenie w letnim okienku aż 16 zawodników, w tym graczy z bogatym ekstraklasowym doświadczeniem, jak Jakub Wawrzyniak, Mariusz Pawełek czy Grzegorz Piesio. Na nieszczęście naszych dzisiejszych rywali, rewolucja w kadrze nie przyczyniła się do dobrego wejścia w sezon, a wręcz przeciwnie.

Do tego spotkania Gieksa podchodzi po dwóch porażkach z rzędu, ze Stalą Mielec (0:2) i Garbarnią Kraków (1:2). To ósma i dziewiąta klęska zespołu prowadzonego od 15 października przez Dariusza Dudka, który zastąpił na tym stanowisku Jacka Paszulewicza, którego rolę przez niecały miesiąc pełnił obecny asystent byłego szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec, Jakub Dziółka.

GKS po 15 kolejkach ma na swoim koncie tylko trzy wygrane oraz trzy remisy i plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli, z 12 punktami. Najlepszym strzelcem trzykrotnego zdobywcy Pucharu Polski jest Adrian Błąd, z trzema golami w swoim dorobku. Gieksa czeka na zwycięstwo na własnym terenie od 15 sierpnia – liczymy na to, że w dzisiejszym spotkaniu seria ta nie zostanie przerwana.

Przypominamy, że mecz ten będzie transmitowany przez Polsat Sport. Zapraszamy też na relację na żywo na naszym profilu na Facebook’u oraz Twitterze