fbpx

Kolejny tydzień zmagań

Komplet punktów (U-19)

W minioną sobotę, w ramach rozgrywek 12. kolejki ligi wojewódzkiej, mierzyliśmy się u siebie z Nielbą Wągrowiec. Junior Starszy udowodnił, że słusznie był faworytem spotkania, choć na pierwszą i jedyną bramkę w meczu musieliśmy czekać aż do 71. minuty. Gol Dominika Smykowskiego zapewnił nam komplet punktów. Niezmiennie podopieczni trenerów Przemysława Bereszyńskiego i Piotra Sawikowskiego piastują pozycję lidera. Wicelider – Przemysław Poznań, traci do nas aż 10 punktów. Następny mecz rozegramy z ostatnią drużyną tabeli- KS Canarinhos Skórzewo.

Mecz straconych szans (U-17)

W ramach 11. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17, podopieczni trenera Kamila Szulca, zmierzyli się z drużyną Błękitnych Wronki. Mecz rozgrywany na boisku MOS przy ulicy Gdańskiej zaczął się fantastycznie dla gości, którzy niespodziewanie w 12. minucie objęli prowadzenie. Warciarze pomimo zdecydowanej przewagi mieli spore problemy w kreowaniu czystych sytuacji strzeleckich – walcząca o utrzymanie w lidze drużyna z Wronek walczyła o każdy centymetr boiska. W 30. Minucie, po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na listę strzelców wpisał się Filip Małek, dając Zielonym wyrównanie.

Po zmianie stron, niepodzielnie na boisku rządziła poznańska Warta, jednak mimo stworzenia sobie kilku naprawdę świetnych sytuacji, wynik spotkania nie uległ zmianie. W rezultacie, to goście mieli więcej powodów do radości, wywożąc niezwykle cenny punkt- dający nadzieję na utrzymanie. Młodzi piłkarze Dumy Wildy są obecnie na 4 pozycji w tabeli. Kolejne spotkanie zagrają w najbliższą sobotę, w meczu wyjazdowym z outsiderem tabeli – drużyną CWZS Bydgoszcz, dotychczas mającą na swoim koncie zaledwie dwa ,,oczka”.

Zwyciężanie mają we krwi (rocznik 2003)

Patrząc na tabelę drugiej grupy ligi wojewódzkiej Juniora Młodszego, nie ma się wątpliwości kto jest absolutnym liderem. Nie mają ich też kibice oglądający spotkania ligowe Młodych Warciarzy. Mecz 12. kolejki, rozegrany z vice liderem tabeli Polonią Leszno, tylko potwierdził jak silnym zespołem są podopieczni trenera Bartosza Majchrzaka. Co jednak cieszy, nasz rywal nie przyjechał do Poznania z białą flagą. Urozmaiciło to spotkanie, jednak nie przełożyło się na wynik- Zieloni pokonali gości aż 7:0. Zdobywcami bramek byli: Denis Andrzejewski (10’,22’,33’), Mikołaj Narożny (43’, 57’), Aleksander Kluczyński (44’, 67’). Kolejne spotkanie rozegramy już jutro w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą 1946 Ostrów Wlkp. mającą do nas aż 28 punktów straty.

Derby Poznania (U-15)

W ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, przyszło nam się zmierzyć z Lechem Poznań, będący wiceliderem tabeli. Od początku wiadomym było, że nie będzie to łatwe spotkanie. Niestety, nasz rywal, już w 2. minucie meczu objął prowadzenie po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zaledwie 10 minut później, po długim podaniu za linię obrony, piłka po raz drugi znalazła się w naszej siatce. Kolejne minuty przyniosły następną stratę bramki – po indywidualnym błędzie naszego zawodnika, Lechita skutecznie wykorzystał sytuację 1×1 z bramkarzem (23’). W 62. minucie, dzięki asyście Tomasza Rogalińskiego, Mikołaj Stangel strzelił głową z bliskiej odległości zdobywając honorową bramę dla Warciarzy. Niestety w 80. minucie, nasz zawodnik kolejny raz popełnił błąd wdając się w pojedynek- strata piłki, skutkowała utratą bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Umacniamy pozycję (rocznik 2005)

W minioną sobotę, nasz Trampkarz Młodszy, swoje ligowe spotkanie rozegrał u siebie z drużyną Transnet At Krotoszyn. W wyniku błędu naszej defensywy, goście już w pierwszych minutach meczu, stworzyli sobie dogodną sytuację strzelecką. Na szczęście dla nas nie udało się jej wykorzystać. Obudziło to jednak naszą drużynę i od tej pory to my dyktowaliśmy warunki. Nie tylko stwarzaliśmy groźne sytuacje, ale i doskonale potrafiliśmy je wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 9:0 dla Zielonych. Bramki strzelali: Kamil Lorek (17’, 33’), Jan Dolata (29’,31’),  Jakub Michalewicz (37’,45’, 53’), Maciej Kubot (38’) oraz Krystian Sikora (50’). Podopieczni trenera Piotra Tomaszczaka, dzięki zwycięstwu umocnili pozycję lidera tabeli. Wicelider Górnik Konin, ma do Warty 6 punktów straty.

Niewykorzystane szanse (rocznik 2006)

W miniony weekend, nasz Młodzik Starszy, rozegrał swoje ligowe spotkanie z AKF Poznań. Zieloni stwarzali sobie niezwykle dużo sytuacji – niestety zabrakło precyzji. Nasi rywale mieli zaledwie trzy  sytuacje strzeleckie, jednak okazali się zdecydowanie bardziej precyzyjni, wykorzystując dwie z nich.  Jedyną bramkę dla Zielonych w 33. minucie zdobył Aleks Jechura. Gol ten pozytywnie zadziałał na Warciarzy, jednak znów brakowało celnego wykończenia. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla naszych rywali.

Derby Poznania (rocznik 2007)

W ramach 9. kolejki I ligi okręgowej, przyszło nam się zmierzyć z liderem tabeli Lechem Poznań. Od początku wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie, tym bardziej że nasz rywal grał u siebie. Warciarze jednak pokazali na co ich stać i od 28. minuty objęli prowadzenie po bramce Igora Busza. Dwie minuty później ten sam zawodnik ponownie pokonał bramkarza gospodarzy. Lechici odpowiedzieli w 37. minucie, kiedy to Tymoteusz Gmur zdobył bramkę kontaktową. Podopieczni trenera Jakuba Budycha mieli apetyt na więcej, udowadniając do kolejnymi golami. Kolejny raz, Igor Busz dał kibicom Zielonych powody do radości, kiedy to w 52. minucie zdobył swoją 3 bramkę. Nie było to jednak ostanie słowo Zielonych. Mecz zakończył się wynikiem 1:4, a ostatniego gola spotkania w 60. minucie strzelił nasz zawodnik- Maciej Niemier. Obecnie Warta zajmuję 3 pozycję w tabeli, a do lidera ma 6 punktów straty.

Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Warta II Poznań, kolejny raz pewnie pokonując rywala. Tym razem mierzyliśmy się na wyjeździe z drużyną Luboński 1943 Luboń. Zwyciężyliśmy aż 0:9, a nasz bilans bramek wynosi 111:3! Dla porównania, wicelider tabeli OTPS Winogrady Poznań ma na swoim koncie bilans 59:20.

Rocznik 2008

W miniony weekend, obie z naszych drużyn rocznika 2008 rozegrała swoje ligowe mecze. Wicelider tabeli Warta I Poznań mierzyła się z Sokołem Pniewy, pokonując rywala 2:7. Brami dla Zielonych strzelali: Maksymilian Nowaczyk (5’), Hubert Buliński (19’), Wojciech Golak (29’), Igor Pyżalski (36’) oraz Wojciech Kaszkowiak (41’,44’, 50’). Rywalem Warty II Poznań było Canarinhos I Skórzewo, które w tym starciu okazało się zwycięskie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Rocznik 2009

Nasz Orlik Młodszy, w minioną niedzielę zmierzył się z Orlikiem I Poznań – Warta I Poznań oraz z Wartą Śrem – Warta II Poznań. W pierwszym ze spotkań zdecydowanym faworytem byli podopieczni trenera Wojciecha Onsorge. Mecz ten pokazał jednak, że nigdy nic nie jest przesądzone, a każdy z rywali może zaskoczyć. Tak też stało się tym razem- pomimo wyraźnej przewagi, młodzi Warciarze z wyjazdowego spotkania powrócili bez punktów przegrywając stosunkiem 2:1.  Więcej powodów do radości mieli natomiast zawodnicy Warty II Poznań, dzięki zwycięstwu nad Wartą Śrem 4:0.

 

 

Fotografia: Rocznik 2003; źródło: https://www.facebook.com/warta.poznan.2003/