fbpx

Zapowiedź meczu z Bruk-Bet Termalicą

Już jutro, o godzinie 13:00, wybrzmi pierwszy gwizdek w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Wartą a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Klub z małej wsi na Małopolsce, liczącej kilkuset mieszkańców, po pierwszym awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2015 roku trafił na okładki sportowej prasy nie tylko w Polsce. Termalica Bruk-Bet, po tak nazywał się wtedy zespół z Niecieczy, zadebiutowała w polskiej ekstraklasy w sezonie 2015/16, w której pozostała aż do tego roku. Trzech trenerów, szesnastu nowych zawodników i tylko 36 punktów w tabeli – to wszystko przyczyniło się w poprzedniej kampanii do tymczasowego zakończenia przez zespół z gminy Żabno przygody na najwyższym szczeblu w Polsce, i po 3 latach Bruk-Bet Termalica ponownie zameldowała się w pierwszej lidze.

Spadek Słoni uznano za wypadek przy pracy, a rozgrywki 2018/19 miały zakończyć się szybkim powrotem do Lotto Ekstraklasy. Niestety, klub z Niecieczy już po kilku kolejkach znalazł się w strefie spadkowej, a z posadą pożegnał się Jacek Zieliński, którego we wrześniu zastąpił dawny szkoleniowiec Wisły Płock, Marcin Kaczmarek. Od tego czasu Termalica odżyła, zdobywając osiem punktów w czterech pierwszych ligowych meczach pod wodzą nowego szkoleniowca.

Pierwsza porażka Kaczmarka w roli szkoleniowca Bruk-Betu nadeszła w poprzedniej kolejce. Pomimo wyjścia na prowadzenie w 34. minucie dzięki bramce Romana Gergela, w Niecieczy ze zwycięstwa cieszyli się nie gospodarze, ale Stal Mielec, która po golach Martina Dobrotki i Josip Šoljicia zwyciężyła 1:2. Kurs w Fortunie na jutrzejsze zwycięstwo Warty 2:1 wynosi 9,5.

Choć na papierze skład naszego jutrzejszego rywala wskazywałby ich jako głównych kandydatów do awansu (po spadku w zespole pozostali m.in. Dariusz Trela, Rafał Grzelak, Vlastimir Jovanović czy Vladislavs Gutkovskis, dołączyli Jacek Kiełb i Piotr Wlazło), Bruk-Bet zajmuje zaledwie 15. miejsce w tabeli po 16 kolejkach, z szesnastoma punktami na koncie. Warto zwrócić jednak uwagę na postawę zawodników z Niecieczy na wyjeździe – aż 12 na 16 zostało wywalczonych w meczach na wyjeździe. Kurs w Fortunie na to, że Bruk-Bet nie wywiezie choćby punktu z Poznania, wynosi 3,05.

Wszystkie spotkania Warty możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

  • AktualnościAktualności akademiaWarta 2002Warta 2003Warta 2004Warta 2005Warta 2006Warta 2007Warta 2008Warta 2009Wiadomości
    Kolejny tydzień zmagań