fbpx

Piłkarze Warty Poznań wznowili treningi

21 zawodników wzięło udział w pierwszym tegorocznym treningu drużyny Warty Poznań. Piłkarze Petra Nemca rozpoczęli właśnie przygotowania do rundy wiosennej Fortuna I ligi.

Kilka minut przed godz. 9 na boisku MOS przy ul. Gdańskiej rozpoczął się pierwszy trening „Zielonych” po przerwie zimowej. W zajęciach wziął już udział Michał Jakóbowski, który został sprowadzony z Bytovii Bytów. Nową twarzą był też 16-letni pomocnik Kajetan Szmyt z ekipy juniorów Warty. Zabrakło natomiast Bartosza Kieliby, który ze względów osobistych nie pojawił się jeszcze w Poznaniu.

Podczas dwugodzinnych zajęć zawodnicy niemal nie rozstawali się z piłkami. Dotyczyło to również bramkarzy Adriana Lisa i Tomasza Laskowskiego, którzy po raz pierwszy mieli okazję pracować pod okiem nowego trenera bramkarzy Dominika Kubiaka.

Na zakończenie treningu trener Petr Nemec zarządził półgodzinną gierkę, która zakończyła się remisem 1:1. Jako pierwszy w tym roku do bramki trafił Paweł Piceluk.

Po południu czeski szkoleniowiec „Zielonych” zabrał drużynę na jeszcze jedne zajęcia – tym razem był to trening interwałowy w parku im. Jana Pawła II. Przez niemal półtorej godziny zawodnicy pracowali tam nad wytrzymałością.


Zdjęcia z pierwszego treningu można obejrzeć na naszym profilu na FB: