fbpx
Sebastian Kamiński na treningach Warty Poznań

Sebastian Kamiński trenuje z Wartą Poznań

26-letni zawodnik Widzewa Łódź Sebastian Kamiński trenuje z Wartą Poznań. To boczny obrońca lub pomocnik z doświadczeniem w ekstraklasie.

Sebastian trenuje z nami od poniedziałku. Chcemy zobaczyć, w jakiej jest formie, bo ma za sobą nieudaną jesień w Widzewie Łódź, ale wcześniej był podstawowym graczem Bytovii Bytów – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak. – Jeśli będzie szansa, żeby nawzajem sobie pomóc, to dlaczego nie?

Sebastian Kamiński jest Wielkopolaninem z Pleszewa. Grę w piłkę zaczynał w Białym Orle Koźmin Wlkp., potem trafił do Promienia Opalenica, a następnie do drużyny Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin. M.in. dwa sezony spędził w Jarocie Jarocin. Pięć lat temu, wiosną 2014 był graczem Zawiszy Bydgoszcz w ekstraklasie, wystąpił w 16 meczach. Zanim latem 2018 roku trafił do Widzewa Łódź (jesienią – 14 gier w II lidze), przez dwa lata był podstawowym zawodnikiem I-ligowej Bytovii Bytów.

Sztab szkoleniowy Warty Poznań ma podjąć decyzję, czy Sebastian Kamiński znajdzie się w kadrze “Zielonych” na rozpoczynający się w sobotę obóz przygotowawczy w Grodzisku Wlkp.