fbpx
Nikodem Fiedosewicz (Warta Poznań)

Nikodem Fiedosewicz wypożyczony do KKS 1925 Kalisz

20-letni zawodnik Warty Poznań Nikodem Fiedosewicz został wypożyczony do końca obecnego sezonu do KKS 1925 Kalisz. Kaliski klub zagwarantował sobie prawo do transferu definitywnego po zakończeniu sezonu.

Nikodem Fiedosewicz jest wychowankiem Gromu Wolsztyn, z którego trafił do Warty Poznań w połowie 2014 roku. Jako 16-latek zadebiutował w pierwszym zespole „Zielonych” i rozegrał w nim okrągłe 100 oficjalnych meczów. W tym sezonie Fortuna 1 Ligi zaliczył 12 występów, ale tylko 3 od pierwszej do ostatniej minuty.

Przed wyjazdem na zgrupowanie do Grodziska Wlkp. trener Petr Nemec zdecydował, że Nikodem Fiedosewicz znajdzie się poza kadrą drużyny na rundę wiosenną. W miniony weekend był na testach w Błękitnych Stargard. Po zawodnika zgłosił się jednak KKS 1925 Kalisz i to tam będzie wiosną występował Nikodem Fiedosewicz.

Mamy nadzieję, że Nikodem będzie wiosną regularnie występował w meczach o stawkę. W Warcie miałby z tym problem. Zależy nam na tym, żeby jak najlepiej wykorzystał swoje ostatnie pół roku w kategorii młodzieżowca i pomógł drużynie z Kalisza w walce o awans do II ligi – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak.