fbpx
Wojciech Danielewicz, fizjoterapeuta Warty Poznań

Nowy fizjoterapeuta Warty Poznań

Wojciech Danielewicz, 26-letni absolwent poznańskiej AWF, został nowym fizjoterapeutą w sztabie pierwszej drużyny Warty Poznań. – Praca w Warcie jest dla mnie dużym zaszczytem i sporym wyzwaniem zawodowym – mówi.

Nowy fizjoterapeuta “Zielonych” to… były kolega z boiska skrzydłowego Warty Poznań, Michała Jakóbowskiego. – Chodziliśmy do jednej klasy w gimnazjum i razem graliśmy w zespołach juniorskich Lecha. Niestety, kontuzje uniemożliwiły mi dalszy rozwój i chyba stąd wzięło się moje późniejsze zainteresowanie fizjoterapią – mówi Wojciech Danielewicz. – W trakcie studiów odbyłem bardzo fajne praktyki w Portugalii w Benfice Lizbona, gdzie miałem okazję pracować z drugą drużyną tego słynnego klubu.

Wojciech Danielewicz gra w piłkę w Canarinhos Skórzewo, zespole ze wschodniej grupy poznańskiej “okręgówki”. – Gram tam amatorsko, ale również pomagam kolegom w walce z kontuzjami – opowiada. – Sport, obok podróży, to moje największe życiowe pasje. Praca w Warcie Poznań jest dla mnie dużym zaszczytem i sporym wyzwaniem zawodowym. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte w klubie pierwszoligowym pomoże mi stać się jeszcze lepszym terapeutą – dodaje Wojciech Danielewicz.

Nowy członek sztabu “Zielonych” będzie pracował u boku fizjoterapeuty Bartłomieja Smuniewskiego. – Wojtek zastąpił Arkadiusza Spławskiego, który z końcem lutego zakończy pracę przy pierwszym zespole Warty Poznań. Otrzymał od nas propozycję objęcia stanowiska stanowiska fizjoterapeuty w zespole juniorów naszego klubu – wyjaśnia dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak.

Arkadiuszowi Spławskiemu dziękujemy za 2,5 roku pracy z pierwszą drużyną “Zielonych”.