fbpx
Odwierty geotechniczne na stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu

Odwierty geotechniczne na stadionie przy Drodze Dębińskiej

Nawet 8 metrów głębokości sięgają odwierty geotechniczne, które w czwartek były wykonywane na stadionie przy Drodze Dębińskiej. To kolejny etap przygotowań do budowy masztów oświetleniowych na obiekcie, na którym występują piłkarze Warty Poznań.

Wykonanie prac geotechnicznych jest niezbędne podczas tworzenia projektu budowy sztucznego oświetlenia w “Ogródku”. Specjaliści dokonują badań gruntu w czterech miejscach, w narożnikach stadionu. To tam mają wkrótce stanąć maszty, na których zostaną umieszczone jupitery oświetlające boisko. Badania gleby zostały zlecone przez Wartę Poznań S.A., a wykonuje je poznańska firma Demiurg. Wiertła docierają na głębokość 6 metrów, a w niektórych miejscach nawet 8 metrów.

Wykonanie odwiertów geotechnicznych jest kolejnym etapem przygotowań do budowy masztów oświetleniowych na stadionie. Odbywa się ona w systemie “zaprojektuj i wybuduj”. Warta Poznań S.A. współpracuje w tym projekcie z władzami Poznania. Wyniki badań gruntu i cała dokumentacja przeprowadzanych właśnie prac zostaną przekazane Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z wymogami licencyjnymi PZPN każdy stadion, na którym są rozgrywane mecze Fortuna 1. Ligi musi być wyposażony w system sztucznego oświetlenia boiska.