fbpx
Mateusz Bodzioch (Warta Poznań) w meczu z ŁKS Łódź

Warta Poznań osłabiona w meczu z Sandecją Nowy Sącz

Bez zawieszonego za żółte kartki obrońcy, Mateusza Bodziocha będzie sobie musiała radzić w sobotę Warta Poznań, w wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Sprowadzony do klubu przed tą rundą zawodnik zdążył na razie rozegrać dwa mecze w barwach „Zielonych”. Najpierw wystąpił 45 minut w wyjazdowym spotkaniu z ŁKS Łódź, a w miniony weekend zaliczył cały pojedynek z GKS Tychy. W drugiej połowie tego ostatniego meczu Mateusz Bodzioch został ukarany żółtą kartką za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Dla stopera Warty Poznań to czwarte tego typu upomnienie w tym sezonie – jesienią obejrzał bowiem trzy żółte kartki jako gracz Odry Opole.

Nieobecność Mateusza Bodziocha to z pewnością osłabienie drużyny, bowiem blisko 29-letni zawodnik zdążył się zaprezentować z dobrej strony w ekipie Petra Nemca. Głównymi kandydatami do zastąpienia zawieszonego obrońcy są Tomasz Dejewski i Mateusz Wypych.

Warta Poznań zagra z Sandecją w sobotę o godz. 17 na stadionie w Nowym Sączu, w 26. kolejce Fortuna 1. Ligi. Rywale zajmuję czwarte miejsce w tabeli.