fbpx
Michał Jakóbowski (Warta Poznań) w meczu z GKS Tychy

Warta Poznań gra w sobotę z Wigrami Suwałki – pierwszy z meczów o wszystko

Zaczynają się dla nas mecze z rywalami, którzy są blisko nas w tabeli. To w tych spotkaniach rozstrzygnie się, czy zostaniemy w lidze – uważa trener Warty Poznań Petr Nemec przed pojedynkiem z Wigrami Suwałki.

W połowie września Warta Poznań przywiozła z Suwałk remis 1:1, uratowany zresztą w końcówce spotkania. Był to o tyle cenny rezultat, że gospodarze zajmowali wówczas miejsce w czołówce tabeli Fortuna 1. Ligi. Mieli na koncie 15 pkt, czyli ponad połowę swojego obecnego dorobku. Dziś Wigry mają na koncie 26 pkt i otwierają strefę spadkową. Warta Poznań jest dwie pozycje wyżej w tabeli, ma 28 pkt.

Sprawa jest prosta. Drużyna, która wygra w sobotę zyska trochę oddechu w walce o utrzymanie się w lidze – mówi trener „Zielonych” Petr Nemec. Jego zespół nieźle zaczął wiosnę – 4 pkt w dwóch meczach, ale w kolejnych trzech wywalczył tylko punkt. – Nasza gra nie wygląda tak źle, jak wskazują ostatnie wyniki. Nie punktujemy, bo czegoś nam jeszcze brakuje. Czego? moim zdaniem agresywności w pojedynkach jeden na jednego i trochę skuteczności – przyznaje czeski szkoleniowiec. – Nie ma co mówić, że nie mamy szczęścia. Wiadomo, że jest ono potrzebne, ale szczęście dopisuje zawsze tym lepiej przygotowanym. Nie możemy już zrzucać winy na pech, tylko walczyć o każdy centymetr boiska. Wiemy, co za mecz nas czeka. Nie możemy zwracać uwagi na nic, na nic się nie oglądać. Musimy po prostu wygrać.

Trener Warty Poznań Petr Nemec

Według bukmacherów Warta Poznań jest faworytem meczu z Wigrami Suwałki. Kurs na zwycięstwo „Zielonych” na efortuna.pl wynosi 2.15.

Zdaniem trenera Warty Poznań zdobycie trzech punktów jest celem absolutnie nadrzędnym. Ważniejszym od stylu i poziomu widowiska. – Wiadomo, że gra się dla kibiców, bo każdy przychodzi na stadion, żeby zobaczyć piękny mecz, ale zawsze wynik jest najważniejszy. Teraz – tym bardziej. Musimy być przede wszystkim skuteczni – podkreśla Petr Nemec. – Zaczynają się dla nas mecze z rywalami, którzy są blisko nas w tabeli. To w tych spotkaniach rozstrzygnie się, czy zostaniemy w lidze. Boisko pokaże, wierzymy w to, że nam się uda i utrzymamy Wartę w lidze, co jest naszym celem.

Ze składu poznaniaków wypadł kontuzjowany Tomasz Dejewski. Niezdolny do gry jest też Adrian Laskowski. Do dyspozycji trenerów jest już za to Serhij Napołow.

Początek spotkania Warta  – Wigry w sobotę o godz. 16 na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12.

Wszystkie mecze Fortuna 1. Ligi możesz obstawiać na www.efortuna.pl.


Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.