fbpx
Wojciech Fadecki (Warta Poznań)

Wojciech Fadecki: “Złapać zwycięską passę na finiszu sezonu”

W Chojnicach zagraliśmy bardzo dobrze, ale nie możemy sobie pozwolić na rozluźnienie. Chcemy wygrywać kolejne mecze – zapewnia skrzydłowy Warty Poznań Wojciech Fadecki przed niedzielnym meczem z Odrą Opole w 31. kolejce Fortuna 1. Ligi.

Drużyna Petra Nemca wygrała w środę z Chojniczanką 2:0 i przywiozła 3 pkt z meczu na obcym stadionie po raz pierwszy od października. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek “Zieloni” mają 4 pkt więcej od Stomilu Olsztyn, który jest już w strefie spadkowej. Cel na przedostatni mecz sezonu w “Ogródku” jest jasny – pokonać Odrę Opole i zbliżyć się do celu, jakim jest utrzymanie się w lidze.

Widać, że zawodnicy Warty Poznań są świadomi tej sytuacji. – Wygraliśmy na wyjeździe, ale nie wolno nam popaść w huraoptymizm. To zwycięstwo dodało nam wiatru w żagle, jednak nadal musimy być skoncentrowani i pokazać w kolejnym meczu naszą dobrą, poukładaną grę. To dzięki niej odnieśliśmy sukces w Chojnicach – uważa Wojciech Fadecki. – Wierzymy w to, że końcówka sezonu będzie dla nas udana, że złapiemy na finiszu dobrą, zwycięską passę.

Wojciech Fadecki (Warta Poznań)

Podstawowy ostatnio pomocnik “Zielonych” zapewnia, że on i jego koledzy z zespołu są dobrej formie fizycznej przed decydującymi pojedynkami. – Zimą trener dobrze nas przygotował do rundy, więc czujemy się bardzo dobrze – tłumaczy i natychmiast dodaje: – Wszystko siedzi jednak w naszych głowach. Musimy też być przygotowani mentalnie, bo po jednej wyjazdowej wygranej nic się jeszcze nie skończyło. Nie wolno nam pozwolić sobie na rozluźnienie. Analizowaliśmy poprzednie mecze, poprawiliśmy koncentrację i przestaliśmy tracić bramki na początkach spotkań. Chcemy to kontynuować i wygrywać kolejne mecze.

Zdaniem Wojciecha Fadeckiego gracze Warty Poznań chcą się zrewanżować Odrze za jesienną porażkę 1:2 w Opolu. – Ma dużą sportową złość po tamtym meczu. Szybko straciliśmy dwie bramki, ale odpowiedzieliśmy golem i graliśmy bardzo dobrze. Teraz chcemy zwyciężyć w dobrym stylu – mówi. – Nasz rywal spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Odra chciała grać o wyższe cele, ale ostatnio jest w dołku. Musimy to wykorzystać i pokonać ją.

Mecz Warty Poznań z Odrą Opole już w niedzielę o godz. 16 na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Przedsprzedaż biletów będzie prowadzona w sobotę w godz. 10-14 w kasie biletowej na stadionie.


Zobacz galerię zdjęć z treningu Warty Poznań przed spotkaniem z Odrą Opole