fbpx
Stadion Warty Poznań; fot. Adam Ciereszko

Stanowisko zarządu Warty Poznań S.A. po decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

“Dziękujemy władzom miasta, szefom Lecha Poznań i prezesowi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Pawłowi Wojtali za pomoc w uzyskaniu licencji. Głęboko wierzymy w to, że dalsza współpraca z władzami Poznania i poznańskim środowiskiem piłkarskim pozwoli sprawnie przystosować stadion przy Drodze Dębińskiej do wymogów licencyjnych” – czytamy w komunikacie zarządu Warty Poznań S.A. po czwartkowej decyzji Komisji Licencyjnej, która przyznała “Zielonym” prawo gry na zapleczu ekstraklasy.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zgodziła się na grę Warty Poznań w nowym sezonie na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Obiekt przy Drodze Dębińskiej nie spełnia bowiem wymogu licencyjnego, jakim jest wyposażenie stadionu w system sztucznego oświetlenia. Już w zakończonym sezonie Warta grała w “Ogródku” dzięki warunkowej zgodzie PZPN. Na kolejną taką zgodę nie było szans. Sprawa jest prosta – dopóki na wildeckim stadionie nie będzie jupiterów, “Zieloni” nie będą mogli rozgrywać tam swoich meczów ligowych.

Warta Poznań z licencją na grę w Fortuna 1. Lidze


Stanowisko zarządu Warty Poznań S.A. po decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

Cieszymy się z otrzymanej zgody na grę w Fortuna 1. Lidze w nowym sezonie. Ta decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN jest dla nas dowodem na to, że zmiany w klubie idą w dobrym kierunku.

Niestety, z różnych względów, nie przebiegają one tak szybko, jak byśmy chcieli. Stąd na przykład wzięła się kara w wysokości 5 tys. zł za nieterminowe złożenie kompletu dokumentów finansowych. Nasz błąd. Zrobimy wszystko, żeby za rok dotrzymać terminu, bo samo sprawozdanie finansowe było bez zarzutu.

Z kolei nadzór finansowy, który został nałożony na Wartę Poznań, ma związek z koniecznością zgłoszenia stadionu przy ul. Bułgarskiej jako miejsca rozgrywania meczów ligowych przez nasz zespół. Koszt wynajęcia największego piłkarskiego obiektu w mieście jest nieporównywalnie wyższy niż wydatki, które ponosimy, gdy organizujemy mecze w “Ogródku”. Nie tylko z tego powodu chcielibyśmy jak najszybciej wrócić na stadion przy Drodze Dębińskiej. To tu jest nasz dom.

Póki co jednak, nie spełnia on wymogów stawianych przed organizatorami meczów w Fortuna 1. Lidze. Brakuje sztucznego oświetlenia, którego projekt, sfinansowany przez Wartę Poznań S.A., jest gotowy już od kilku miesięcy. Ściskamy kciuki za szybką realizację budowy jupiterów. Od tego zależy dalszy rozwój klubu. Przełomową datą będzie tu 18 czerwca, kiedy to radni Poznania mają przyznać pieniądze na tę inwestycję.

Przy okazji dziękujemy władzom miasta, szefom Lecha Poznań i prezesowi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Pawłowi Wojtali za pomoc w uzyskaniu licencji. Głęboko wierzymy w to, że dalsza współpraca z władzami Poznania i poznańskim środowiskiem piłkarskim pozwoli sprawnie przystosować stadion przy Drodze Dębińskiej do przepisów licencyjnych. Nie możemy się już doczekać kolejnego meczu ligowego w “Ogródku”. Wiadomo przecież, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…

Zarząd Warty Poznań S.A.