fbpx
Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1. Łukasz Spławski

Remis Warty Poznań w sparingu z Pogonią Szczecin

Gol Aleksa Ławniczaka w ostatniej minucie meczu dał Warcie Poznań remis 1:1 z Pogonią Szczecin, siódmym zespołem minionego sezonu ekstraklasy.

Na pierwszy sparing w letni okresie przygotowawczym “Zieloni” wybrali się do Szczecina. Na obiekcie tamtejszej Iskierki pojawiło się kilkuset kibiców Pogoni, dla których była to jedyna okazja, żeby zobaczyć swój zespól przed startem nowego sezonu.

Trener Piotr Tworek sprawdzał w tym spotkaniu pięciu testowanych zawodników, m.in. Michała Golińskiego z SMS Łódź i Huberta Pietrzyka z rezerw Legii Warszawa. Obaj pokazali się dopiero w drugiej połowie.

W pierwszej części zagrał skład bardziej zbliżony do tego, który kibice poznańskiej drużyny oglądali wiosną. Pogoń miała przewagę w pierwszych 45 minutach, a Warta zagrażała rywalom po stałych fragmentach gry. Bramki nie padły, a lepsze okazje mieli miejscowi.

Po zmianie stron zarówno w ekipie ze Szczecina, jak i w poznańskim zespole co chwilę pojawiali się nowi zawodnicy. Tempo meczu spadło. Pogoń wyszła na prowadzenie tuż po przerwie – Adam Frączczak z bliska zaskoczył Tomasza Laskowskiego strzałem głową.

Potem, im bliżej było końca meczu, tym odważniej atakowała Warta. Wyrównującą bramkę zdobyła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Stoper Aleks Ławniczak, który wrócił z wypożyczenia do rezerw Miedzi Legnica, pobiegł odważnie do piłki zagranej z rzutu wolnego i głową zaskoczył bramkarza Pogoni.

Pogoń Szczecin – Warta Pozanń 1:1 (0:0)
Bramki:
1:0 Frączczak (47. min), 1:1 Ławniczak (90. +3)
Warta w I połowie: Lis – zawodnik testowany 1, Kieliba, Bodzioch, Kiełb – Marciniak, Cierpka – Fadecki, Janicki, Jakóbowski – zawodnik testowany 2.
Warta w II połowie: T. Laskowski – zawodnik testowany 3, Kieliba (67. Ławniczak), Pietrzyk, zawodnik testowany 1 (Kiełb) – Marciniak (60. Kalupa), Grobelny – Goliński, Janicki (72. Szmyt), Biegański – Spławski.


Zobacz galerię zdjęć z meczu