fbpx
Mateusz Wypych (Warta Poznań)

Mateusz Wypych żegna się z Wartą Poznań

Obrońca Mateusz Wypych nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z Wartą Poznań i odchodzi z ekipy “Zielonych”. Klub otrzyma ekwiwalent za wyszkolenie 21-latka, który zasilił szeregi Odry Opole.

Mateusz Wypych trafił do Warty Poznań w 2012 roku z KKS Kalisz, którego jest wychowankiem. Od tego czasu reprezentował barwy poznańskiego klubu – z przerwą na sezon 2016/17, który spędził w Górniku Konin. We wrześniu 2014 roku, jako 16-latek zadebiutował w III-ligowej wówczas Warcie Poznań. W pierwszej drużynie rozegrał 36 meczów ligowych. W zakończonym sezonie Fortuna 1. Ligi Mateusz Wypych 16 razy wybiegał na boisko, z czego 9 razy w podstawowym składzie. Zaliczył też występ przeciwko Resovii Rzeszów w Pucharze Polski.

Umowa młodego stopera była ważna do końca czerwca. Mateusz Wypych otrzymał propozycję podpisania nowego kontraktu, ale nie zdecydował się na to. Wybrał za to ofertę Odry Opole i związał się z nią kontraktem do połowy 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. “Zieloni” otrzymają ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika.

Mateuszu, dziękujemy za reprezentowanie barw Warty Poznań i czas spędzony przy Drodze Dębińskiej. Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką!