fbpx
Nikodem Fiedosewicz (Warta Poznań)

Nikodem Fiedosewicz – kolejny wychowanek w kadrze Warty Poznań

Ma dopiero 21 lat, a w pierwszym zespole Warty Poznań rozegrał już 100 oficjalnych spotkań. W przyszłym sezonie Nikodem Fiedosewicz będzie miał szansę na kolejne występy w barwach „Zielonych”, bo został włączony do kadry I-ligowej drużyny.

Nikodem Fiedosewicz zaczynał przygodę z piłką w Gromie Wolsztyn, ale z klubem z Drogi Dębińskiej jest związany od 13. roku życia. W drużynie seniorów Warty Poznań zadebiutował jako 16-latek i do dziś ma na koncie równe 100 oficjalnych meczów w pierwszym zespole. W minionym sezonie zagrał 12 razy w Fortuna 1. Lidze, a zimą został wypożyczony do KKS Kalisz, żeby grać regularnie, z czym w Poznaniu mógłby mieć problem w rundzie wiosennej. W czołowym zespole III ligi zaliczył 12 występów.

Po skończeniu okresu wypożyczenia Nikodem Fiedosewicz wrócił do Warty Poznań, z którą ma ważny kontrakt. W sparingach i podczas treningów przekonał do siebie trenera Piotra Tworka. Zapadła decyzja, że 21-latek znajdzie się w kadrze „Zielonych” na nowy sezon Fortuna 1. Ligi.

Nikodem prezentuje się bardzo dobrze po powrocie z wypożyczenia do KKS Kalisz. Jest jednym z dwóch lewych obrońców w kadrze na nowy sezon. To ofensywnie usposobiony boczny obrońca i bardzo się cieszymy z tego, że zostaje z nami. Jest kolejnym wychowankiem w kadrze i mam nadzieję, że pomoże Warcie Poznań w nowym sezonie – mówi dyrektor sportowy Robert Graf.