fbpx
Stadion w Grodzisku Wlkp.

Warta Poznań zagra jesienią w Grodzisku Wlkp.

Na stadionie w Grodzisku Wlkp. będą rozgrywali swoje mecze domowe w Fortuna 1. Lidze piłkarze Warty Poznań. Do „Ogródka” przy Drodze Dębińskiej wrócą dopiero po zamontowaniu na tym obiekcie sztucznego oświetlenia.

Przypomnijmy, że na koniec maja Warta Poznań otrzymała licencję na grę w Fortuna 1. Lidze. Jako miejsce rozgrywania meczów w roli gospodarza został wówczas zgłoszony stadion przy ul. Bułgarskiej. To jedyny obiekt w mieście, który spełnia wymogi licencyjne. „Ogródek” nie ma, wymaganego przez Polski Związek Piłki Nożnej, systemu sztucznego oświetlenia boiska.

Od tamtego czasu sytuacja zmieniła się o tyle, że radni miasta Poznania przyznali 3,5 mln zł Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji, które zarządzają stadionem przy Drodze Dębińskiej. Środki te zostały przeznaczone na budowę jupiterów i stworzenie infrastruktury potrzebnej do uruchomienia sztucznego oświetlenia. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg na ten cel. Zostanie on rozstrzygnięty lada dzień, a w ciągu kilku tygodni mają ruszyć prace na stadionie.

W związku z modernizacją Warta Poznań poprosiła Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN o zgodę na grę na innym stadionie niż zgłoszony wcześniej obiekt przy Bułgarskiej. Korzystanie z największego stadionu w mieście byłoby bowiem zbyt kosztowne dla klubu.

Warta Poznań nie dostała jednak zgody na rozgrywanie meczów w „Ogródku”, co byłoby rozwiązaniem optymalnym dla klubu i jego kibiców. PZPN przystał za to na propozycję, by „Zieloni” podejmowali ligowych rywali na stadionie przy ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wlkp., tak jak miało to miejsce na początku minionego sezonu.

Drodzy Kibice, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby jak najszybciej wrócić do „Ogródka”. Tu jest nasz dom!